13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Слабак натри носовете на футболните ни национали

България записа срамна загуба като гост на Беларус. Въпреки че привидно владееха инициативата, селектираните от Петър Хубчев футболисти загубиха с 0:2. Чорбаджийски и Ники Михайлов направиха две фрапантни грешки, които позволиха на беларусите да вкарат попаденията. Двубоят от група „А” на световните квалификации се игра на стадион „Арена Борисов”. Преди срещата Беларус бе без отбелязан гол в 4 поредни мача. Това бе първа загуба на България от този съперник. Беларус стигна до успеха без реално голово положение. През първото полувреме домакините откриха от дузпа, отсъдена за нарушение на неориентирания в тази ситуация Чорбаджийски, който фаулира Денис Лаптев в 33-ата минута. Сиваков вкара наказателния удар. През втората част съперникът добави още едно попадение на сметката си след фамозно изпълнение на Савитски. В 80-ата минута Николай Михайлов позволи да бъде прехвърлен от далеч, като вратарят ни понечи да хване или отбие топката, но не успя. „Трикольорите” така и не успяха за стигнат до чисто голово положение през всичките 90 минути. Въпреки това, в даденото продължение те успяха да реализират почетно попадение чрез Георги Костадинов. Контузия по време на мача получи Спас Делев, който е с шинирана ръка.