11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Четири титли за гимнастичките на СКХГ „Олимпия”

Състезателката на СКХГ „Олимпия” Ева Брезалиева спечели многобоя в държавното класиране на традиционния международен турнир по художествена гимнастика „Тракия Къп” и „Приз Мария Петрова”. В надпреварата при девойки младша възраст гимнастичка за пореден път показа класа и със сбор от 25.900 т. взе титлата. Втора се класира Ивайла Пашова /Импала/ - 23.100, трета е Радина Томова /Локомотив/ - 22.550 т. Ева Брезалиева грабна златото и във финала на топка със сериозен актив от 13.750 т. Заелата второто място представителка на „Славия” Карина Димитрова получи 11.600 т. В индивидуалното шампионската титла при децата извоюва съотборничката й Виктория Оковлева. Младата надежда на бургаския клуб завърши със сбор от 9.900 т. на без уред, оставяйки далеч зад себе си конкуренцията от „Локомотив”, „Славия” и т.н. При ансамблите – деца, родени 2009 г., съставът на „Олимпия” игра перфектно и с актив от 8.350 т. заслужено спечели златни медали. Зад тях останаха тимовете на „Брилянт” /Пд/ - 6.750 т., „Тракия 1” – 6.650 т. При деца „А” ансамбълът е осми. В призовата осмица влезе и Симона Добрева. С успеха си на турнира в Пловдив малките възпитанички на треньорката Елена Симеонова допринесоха за отборното второ място на „Олимпия” в държавното класиране, където участваха 23 български клуба. Първи е отборът на „Чар-ДКС” /Варна/, трети е „Тракия” /Пд/, следват „Левски”, „Етър Елит” /ВТ/ и „Локомотив” /Сф/. Ансамбълът на „Черноморец” зае две пети позиции – при деца /р. 2009г./ с 6.250 т. и при деца „А” – 17.250., шесто място девойки младша възраст „Б” – 14.500 т. В четвъртия международен турнир по художествена гимнастика „Тракия къп” и „Приз Мария Петрова” участваха 400 състезателки от 12 чуждестранни клуба от Великобритания, Сърбия, Испания, Финландия, Гърция, Израел, Русия и Индия, като и от 19 български клуба от цялата страна. Приз „Мария Петрова” заслужи победителката в международното класиране при жените Мария Иванова от „Тракия” /Пд/. Снимка: Венелина Стоянова