11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Сърцат „Нефтохимик” падна злощастно

Нефтохимик загуби злощастно с 0:2 от Оборище /Панагюрище/ на стадион Българово. Момчетата на Николай Кръстев през цялото време доминираха на терена и показаха сърцата игра и много хъс за победа. За съжаление младостта и неопитността им попречиха да извлекат положителен резултат от мач, в който бяха по-силни и отстъпиха пред индивидуалните качества на част от футболистите на Оборище. „Шейховете“ взеха превес още в началото на двубоя. През първото полувреме те направиха множество атаки към вратата на гостите, но допуснаха пропуски при завършването им. Оборище имаше шанс да откриет резултата в 10-та минута, но вратарят на Нефтохимик Християн Славов се намеси убедително. В 22-ра минута бургазлии изпуснаха чудесна възможност да отбележат. Стоян Калев беше на удобна позиция срещу празната врата на панагюрци, но получи неточен пас от Халибрям Кърмаджъ. Минута след това пропуск направи и Даниел Стоянов. Гостите поведоха в 40-та минута, след удар на Карлос Филио. Малко след това пред „шейховете“ се откри възможност да изравнят. Кърмаджъ проби отдясно и центрира към Кирил Личев, но той пропусна да отбележи. Превъзходството на домакините през втората част бе още по-осезаемо. Още в 47-ма минута Кирил Личев проби защитата на панагюрци и остана сам срещу вратаря, но ударът му мина над вратата. Две минути по-късно, след асистенция на Даниел Стаматов, отново Личев стреля към вратата на гостите, но уцели горната греда. След 5 минути игра Ясен Тузаков също пропусна възможност за гол, след като получи добро подаване от Личев. Атаките към вратата на Оборище продължиха до 70-та минута, когато нападателят на гостите Карлос Филио вкара гол от засада, който не бе зачетен. Минута след това, след като Станислав Жеков спъна в наказателното поле противников играч, панагюрци получиха възможност да изпълнят дузпа, която реши резултата 2:0 в тяхна полза. В 90-та минута защитник на гостите игра с ръка в наказателното поле, но главният рефер остана безмълвен пред нарушението. В следващия кръг от първенството Нефтохимик гостува на Монтана, на 20.08 (неделя) от 18:00 ч.