16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

„Нефтохимик” отстъпи в морското дерби

Нефтохимик загуби като гост от Несебър с 1:2 в мач от десетия кръг на Втора лига. На стадион Несебър първата част завърши при резултат 1:0 в полза на „шейховете“. Те успяха да поведат, чрез Даниел Стаматов, който бе точен от 20 метра. След почивката бургаският тим срещна по-сериозна съпротива и позволи обрат в резултата. В средата на полувремето, домакините изравниха, след точен изстрел при разбъркване в наказателното поле. Десет минути преди последния съдийски сигнал Несебър обърна резултата, след изпълнение на фаул от Николай Костов. Несебър има вече 17 точки и заема четвърто място в класирането. Нефтохимик остана на последното 16-то място с четири точки. Състав на Нефтохимик: Християн Славов, Андрей Казалиев, Иван Янков, Станислав Жеков, Димитър Дончев, Стоян Калев, Цветан Филипов, Симеон Русев, Даниел Стаматов, Кирил Личев, Даниел Стоянов. Резервен състав: Атанас Гичев, Георги Жеков, Мартин Иванов, Ясен Тузаков, Цветан Чахов, Никола Авджиев, Дзъмин Лиу