11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

„Фрегата” изпусна студентите след драма в Бургас

Хандбалистите на „Фрегата” бяха на крачка от първата си победа в първенството на „А” РХГ – мъже. В един много динамичен и интересен мач обаче момчетата на треньора Иван Радев отстъпиха с 35:36 от НСА. Двата отбора си размениха по едно полувреме, но за съжаление в края двукратните носители на титлата на България изпуснаха победата. Двубоят започна добре за домакините от Бургас, които поведоха с 1-2 гола. След 15 минути те покачиха разлика на пет гола – 12:8. Две пропуски в атака обаче позволиха в края на гостите да стопят пасива и на почивката да се оттеглят при 17:14. Три минути след подновяването на играта тимът на НСА изравни резултата – 18:18. Пропуквания в защитата на „Фрегата” позволиха на съперника да поведе с три гола. Две последователни попадения на Пресиян Русинов и едно на Станислав Пойдовски възстановиха равенството в средата на частта – 26:26. Отлични отигравания на вратата направи стожерът на домакините Пламен Иванов, но лоша защита, две дузпи и две двуминутни наказания за бургаския тим отново наклониха везните в полза на НСА. В самия край на срещата прибързани действия, грешки в нападение и няколко греди улесниха гостите, които победиха с 35:36. През настоящия сезон в мъжкото първенство на „А” група отборът на „Фрегата” разчита основно на юношите старша възраст. В досега изиграните срещи младоците инкасираха две загуби и са последни в класирането. Те обаче показаха огромен потенциал, който съвсем скоро ще материализират в победи. Резултати от останалите срещи: „Добруджа” – „Локомотив” 23:38 /8:18/, „Чардафон” – „Осъм” 24:25 /9:17/, „Пирин” /ГД/ - „Локомитв” /ГО/ 26:29 /12:13/. Във временното класиране лидер е „Локомотив” /Варна/ с 4 т., като със същия актив са още „Чардафон”, НСА и „Добруджа”. Пето място заема „Спартак” /Вн/ - 3т., следват „Осъм” – 2 т., „Локомотив” /ГО/ - 2 т., „Пирин” /ГД/ - 1 т. В следващия четвърти кръг „Фрегата”, който е с мач по-малко, гостува на „Локомотив” в Горна Оряховица. Снимка: Венелина Стоянова