13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

„Черноморец” и „Делфин” понесоха загуби

Двамата ни представители в баскетболното първенство на „А” група, зона Изток – „Черноморец” и „Делфин” инкасираха загуби в мачовете си от четвърти кръг. Баскетболистите на „Черноморец” загубиха при гостуването си на „Берое”. Вторият отбор на старозагорци спечели мача от източния регион на мъжката „А” група с 92:78 /20:22, 25:21, 26:21, 21:24/. Двубоят бе доста интригуващ и изпълнен с обрати. В началните минути от срещата момчетата на треньора Георги Георгиев започнаха шокиращо и заредиха серия от 11-0. Така те спечелиха първата част с 22:20. Домакините обаче бързо се съвзеха и успяха да обърнат резултата след серия от 19-0. На почивката „Берое” се оттегли с преднина от две точки - 45:43. Търпеливо и постепенно старозагорци продължиха да трупат аванс, който стигна до 17 точки. Бургазлии спечелиха заключителния период, но при такава разлика бе невъзможно да стигнат до обрат в мача. Най-полезен за „Черноморец” с 26 точки беше Емил Димов, който отбеляза и 10 борби. Стоян Милчев завърши с 16 т., а Димитър Найденов - 13 точки. На североизток лидерът във временното класиране в зоната - „Икономически университет” /Варна/ взе своята четвърта поредна победа в първенството. Носителят на Купата на Българска федерация баскетбол се наложи с 88:61 /24:13, 17:16, 23:22, 24:10/ на „Делфин”. Домакините поведоха с 11 точки още след първата четвърт. В следващите две части бургазлии играха равностойно, но в четвъртата съперникът им натрупа разлика и спечели мача. За „Делфин” с най-голям актив завърши Николай Георгиев - 18 т. Със 17 и 16 т. се отчетоха Манол и Ростислав Тончеви. Във временното класиране „Черноморец” заема четвърто място в групата с 5 т. от една победа и три загуби. С мач по-малко „Делфин” е на пета позиция с 4 т. На 12 ноември момчетата на треньора Тодор Тончев приемат последния в класирането „Шумен” от 17.00 ч. в зала „Бойчо Брънзов”. Тимът, воден от Георги Георгиев, гостува на „Чавдар” /Троян/. Снимка: Венелина Стоянова