„Нефтохимик 2010” отпадна от ШЛ, продължава в турнира за Купата на ЦЕВ

В зала „ZF-Arena” отборът на „Нефтохимик 2010” не успя да стигне до груповата фаза на най-елитния клубен европейски турнир. Бургаският тим отстъпи в Германия с 0:3 (12:25, 21:25, 20:25) на немския „Фридрихсхафен” в мач - реванш. В първия двубой в Бургас момчетата на треньора Найден Найденов загубиха с 1:3 гейма и се нуждаеха от задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма в Германия, за да се стигне до златен гейм. След отпадането „Нефтохимик 2010” продължава европейския си поход в турнира за Купата на ЦЕВ. На 1/16-финалите българският шампион ще се изправи срещу чешкия „Дукла” (Либерец). Най-резултатен за успеха на „Фридрихсхафен” беше Давид Зосенхаймер с 13 точки (1 ас, 4 блока, 42% позитивно посрещане и 50% ефективност в атака). За българския шампион Валентин Братоев реализира 15 точки (2 аса, 46% позитивно посрещане и 52% ефективност в атака). Български успех в ШЛ постигна националният селекционер Пламен Константинов и воденият от него „Локомотив” (Новосибирск), който се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като победиха като домакини АХ (Любляна) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:18) в мач-реванш от трети кръг на надпреварата. Женският тим на „Марица” също успя да направи пробив във втория си сезон в Шампионската лига. Пловдивският тим продължава напред, като ще играе в груповата фаза на надпреварата. Родните волейболистки, водени от Иван Петков, победиха „Енисей” (Красноярск) с 3:2 (20:25, 19:25, 25:22, 27:25, 15:12) и златен гейм, завършил 15:11 в мача-реванш в трети кръг. На 14 ноември, вторник, „Нефтохимик 2010” гостува на „Левски” в отложен мач от седми кръг на Суперлигата. Снимка: Венелина Стоянова