10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

„Делфин” загря за градския сблъсък с победа

В един доста интригуващ и динамичен двубой, изпълнен с обрати, отборът на „Делфин” победи „Шумен” и със самочувствие очаква предстоящия сблъсък с „Черноморец”. В мач от регион Изток на мъжката „А” група момчетата на старши треньора Тодор Тончев се наложиха над шуменци с 84:75 /22:21, 17:23, 24:18, 21:13/ . Мачът в зала „Бойчо Брънзов” започна с превес за домакините, които набързо поведоха с 8:0. След пет минути игра обаче „Шумен” изравни и обърна резултата – 14:18. Секунди преди края на първата част младият Николай Георгиев изравни, а с точно попадение от наказателен удар даде крехка преднина на „делфините” за 22:21. Спорът за водачеството продължи и в останалите части, като на почивката гостите водиха с 44:39. Двата тима се „захапаха” яко след подновяването на играта. Въпреки на моменти груби действия в защита на съперника „Делфин” успя да стопи пасива и в средата на третия период да изравни – 55:55, а по-късно и да спечели частта. Крехкото водачество в резултата не се задържа дълго. „Шумен” излезе напред при 63:66. Решаващи за поредния обрат бяха сърцатата игра и пълното себераздаване на целия отбор на домакините. Отличен мач направиха 16-годишният Николай Георгиев и Манол Тончев, които отбелязаха съответно 20 т. и 31 т. След пети кръг „Делфин” има 6 т. от две победи и две загуби и с мач по-малко заема 4 място. Градското дерби срещу „Черноморец” е на 19 ноември, неделя, от 17.00 ч. Снимка: Венелина Стоянова