17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

„Дея волей” победи и продължава в турнира за Купа България

Бургаските волейболисти на „Дея волей” победиха „Строител” /Пловдив/ и продължават участието си в турнира за Купата на България при мъжете. В мач от първия кръг на надпреварата, където двубои играха тимове от втория ешелон, момчетата на треньора Петър Дочев се наложиха с 3:0 /25:18, 25:11, 25:17/. Напред продължават също така: „Град” (Белоградчик), „Дунав”, „Изгрев” (Ябланица), „Сливнишки герой” и „Ботев” (Луковит). В първия и третия гейм бургазлии не срещнаха никакви трудности. В най-оспорвания втори период гостите от Пловдив максимално затрудниха домакините, но силите им стигнаха само до няколко смени във водачеството. След първото техническо прекъсване за „Строител”, пловдивчани поведоха – 11:7. Преломният момент дойде в края на гейма. При 21:21 домакините реализираха пет поредни точки и спечелиха частта с 25:21. В третия гейм „Дея волей” беше още по-убедителен. В самото начало на мача, игран в зала „Младост”, домакините дръпна със сериозна преднина – 11:3. След второто техническо прекъсване – 16:8, треньорът Петър Дочев пусна в игра резервите в състава, които затвориха частта с 25:17, а с това спечелиха и двубоя. Най-резултатен за победителите беше Мартин Христов- 10 т., Георги Петров добави 9 т., Симеон Златев – 8. На 5 декември, вторник, ще бъде изтеглен жребият за втория кръг от турнира за Купа България – мъже, където ще се включат и отборите от националната волейболна Суперлига. Снимка: Венелина Стоянова