15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Национал дебютира при победата на „Нефтохимик 2010”

Нови три точки прибавиха към актива си волейболистите на „Нефтохимик 2010” след гостуването си на „Добруджа”. Бургазлии запазиха третото място във временното класиране на Суперлигата, като шампионът има актив от 29 т., от девет победи и три загуби. Със същите показатели е ЦСКА, но заради по-добро геймово съотношение „армейците” сана второ място. В препълнената зала в Добрич, бургаският тим взе чиста победа с 3:0 (25:18, 25:18, 25:22). Добруджанци се опитаха максимално да затруднят съперника, но гостите нито за миг не допуснаха обрат в играта. Дебют за „Нефтохимик 2010” направи новото попълнение Николай Учиков. Диагоналът стана топ реализатор с 19 точки. Илия Петков и Георги Петров добавиха по 9 точки. В срещата игра и Валентин Братоев, на който старши треньорът Найден Найденов ще може да разчита за предстоящия двубой с „Дукла”. Срещата реванш от 1/16-финалите от турнира ЦЕВ е на 19 декември от 20.00 часа в зала „Младост”. При победа за „Нефтохимик 2010” с 3:0 или 3:1 те отстраняват съперника. При победа с 3:2 гейма ще се играе Златен гейм. При нова загуба /шампионът падна от „Дукла” в първия мач с 2:3/ бургазлии отпадат от надпреварата. Снимка: Венелина Стоянова