Грациите на „Черноморец” получиха коледните си подаръци

С много усмивки, коледни песни и настроение, ръководството на СКХГ „Черноморец” отличи всички момичета, които в резултат на положения огромен труд и талант в компилация с работата и усилието на треньорите, постигнаха високи резултати през годината. Сред отличничките в клуба са №2 на СУ „Юрий Гагарин” за 2017 г. Бояна Гелова; финалистката от държавното първенство „Жулиета Шишманова” - Елит, жени, с призови класирания от държавните първенства и от международни турнир - Полина Иванова; и носителката на отличия при девойки старша възраст - Поля Дамянова. Бояна Гелова е бронзова медалистка от европейското първенство с ансамбъл – девойки, има трето на Световната купа в Москва, първо на Световната купа в София - финали и второ в многобоя, четвърто място на Световната купа в Песаро. Талантливата състезателка, с треньор Ана Бошева, заслужено бе номинирана и в Топ 10 на спортистите на Бургас за тази година, където зае престижното трето място. Гимнастичките във всички възрасти бяха поздравени от председателя на СКХГ „Черноморец” Ана Бошева, която им пожела много здраве и още по-високи успехи през новата 2018 г. Това са ансамблите: девойки старша възраст: Поля Дамянова, Анита Златева, Дебора Кесова, Валентина Николова и Рая Димова – 4 място от ДП; девойки старша възраст: Дара Костадинова, Станиела Йовчева, Стоянела Асенова, Александра Боева и Хаджер Иб – 8 място ДП; жени: Виолета Маргаритова, Иванина Иванова, Габриела Желязова, Михаела Кънчева, Валерия Колева – 8 място ДП. В индивидуалното „А” категория от ДП: старша възраст - Дара Костадинова – 7 място многобой, 4-а финал на уред; Валентина Николова – 4 място финал на уред. „Б” категория: Отборно второто място за „Черноморец” спечелиха Поля Дамянова и Александра Боева. Дамянова е втора в многобой и с второ и четвърто място финал на уред. Боева се класира шеста в многобой и финал на уред. Дебора Кесова и Анита Златева спечелиха отборно трето място. В индивидуалното Дебора се класира втора, а Анита е седма на многобой и 4-а на финал уред. При жени Виолета Маргаритова и Михаела Кънчева станаха отборно шести, като в индивидуалното Маргаритова е пета в многобой, четвърта финал на лента и осма на обръч. В „Б” категория ансамбли, младша възраст: Ерика Атанасова, Ивайла Тошева, валентин Кънчева, Яна Григорова – 7-о място. От Гимнастрадата от ДП малките грации на треньорката Рада Вражева, във възраст до 10 г., се класираха на второ място отборно. Съставът, воден от треньорките Михаела Кънчева и Сребрина Желязкова спечелиха трета позиция. Отборите до 14 и 18 г., с треньор Дафина Стоянова, извоюваха второ място. Пожелания да преследват мечтите си и върховете на Олимп отправиха треньорите Соня Боева, Рада Вражева, Мария Калангерова, Дафина Стоянова, които са съдии БРЕВЕ, както и балетните специалисти Юлия Кожухарова и Слава Бакалова. На коледното тържество всички получиха подаръци, а край елхата бе разрязана и огромната торта, върху която бяха изобразени всички купи и медали, извоювани от състезателките на „Черноморец”. Снимка: Венелина Стоянова