16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

„Фрегата” вдигна купа „Kiklopi Cup 2017” под съпровод на гайда

Юношите старша възраст на „Фрегата” спечелиха турнира в Александрополис, Гърция. В първия мач момчетата на треньора Десислав Симеонов победиха отбора на Asteras с 33:22, след това се справиха с отбора на домакините с 27:9. Третият мач срещу отбора на Drama 86 се превърна в короната на турнира. Изключителни прояви на вратаря Красимир Костов – определен за най-добър вратар в надпреварата, допринесоха за поддържането на разлика от 2-3 гола през второто полувреме, но в крайна сметка момчетата изпуснаха победата секунди преди края и завършиха с реми – 17:17. Срещу отбора на Шумен, които участваха с момчета на по 12-13 години, треньорският екип на „Фрегата” реши да съхрани сили след битката в предния мач и спечели с минималното 15:13. В пряк двубой за титлата срещу АСТИ Хасково мач имаше до 4:4. След това изключителното темпо, наложено от „Фрегата”, доведе до 16:8 на почивката. След подновяването на играта не се промени нищо и сирената прозвуча при 31:19. Връчването на трофея бе под съпровода на българска гайда, а изпълнението бе на носителя на множество награди от конкурси и фестивали – Павел Димов, който умело съчетава от тази година нотите и хандбала. „Целта на участието ни бе трупането на опит и игра срещу непознати противници, а след третия мач се откри възможност да спечелим турнира. Това беше първи допир на момчетата с хандбал, различен от нашия. Определено съм доволен от всички. Подобряваме елементи от играта, които са задължителни за юношите старша възраст. На този отбор му предстои интересна година. По план за 2018 на отбора предстоят, освен мачовете от зоната, участия в турнири и държавен финал в края на май. Искаме децата да се развиват, да не спират да мислят за играта,” заяви треньорът на победителите Десислав Симеонов. На отбора е дадена заслужена почивка, като подготовката за 2018г. стартира на 10 януари.