15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

„Созопол” победи „Черноморец” в контрола

На стадиона в квартал „Акациите” отборът на „Созопол” победи с 3:0 домакините от „Черноморец”. Гостите от Созопол започнаха с натиск и бяха близо до попадение още в началото. Защитата на „акулите” обаче успя да изчисти. В ответната атака „Черноморец” организира атака, но удара на Жулиен Парушев бе уловен от вратаря на „небесносините”. По-късно и ветеранът Стефан Трайков пропусна. До почивката „Созопол” имаше възможност да открие. Отправените от Теодор Стефанов и Кристиян Пешов удари обаче нацелиха гредите. През второто полувреме резултатът откри в 50 минута Джейхан Зайденов. Двайсет минути по-късно се разписа Жил Лоусън. В края на проверката за класическото 3:0 се разписа дошлият на проби Нгуен, който идва от столичния „Локомотив”. Спортно-техническото ръководство на морския клуб ще вземе решение дали да му предложи договор след контролата с ЦСКА 1948 на 6 февруари, вторник, в Стара Загора. За „Созопол” това беше пета проверка от началото на зимната подготовка. В изиграните вече четири тимът последователно загуби с 0:3 от „Берое”, направи равенства с „Поморие” /0:0/ и „Верея-2” /2:2/ и победи „Нефтохимик” с 2:1. До сега „Черноморец” е играл проверки с юношите старша на клуба. Следващата контрола на „акулите” е на 10-и февруари срещу третодивизионния ОФК „Карнобат”. Мачът ще се играе на стадион „Градски” в Карнобат. На 17-и февруари момчетата на треньора Слави Костенски приемат „Странджа” /Средец/. На 24-и февруари бургазлии гостуват на „Вихър” /Айтос/. Снимка: Венелина Стоянова