„Дея Спорт” продължава да громи

В първия си домакински мач от новата година мъжкият отбор на „Дея Спорт” записа победа. В среща от деветия кръг на Висшата лига бургаските състезатели се наложиха над „Строител с 3:1 /19:25, 25:16, 25:19, 25:15/. Това е втори успех за момчетата на старши треньора Петър Дочев срещу пловдивчани и общо седма от началото на първенството в група „Б”. В началото домакините подцениха съперника, който в този двубой излезе без трима от титулярите си. От това се възползваха пловдивчани и те спечелиха първия гейм с 25:19. След подновяването на играта волейболистите на „Дея Спорт” излязоха много по-концентрирани и обърнаха мача. Безпощадни в нападение и стабилни на блок и сервиз, домакините взеха останалите три периода с разлика - 25:16, 25:19 и 25:15, и спечелиха срещата. В останалите мачове от кръга „Виктория Волей” победи „Черноморец” /Бяла/ с 3:2, а русенци взеха чиста победа над „Попово”. На 10 февруари „Дея Спорт” гостува на четвъртия „Черноморец” в Бяла. Във временното класиране на Висшата лига, група „Б”, бургаският тим заема второ място с 20 т., трети е „Виктория Волей” с 13 т. Лидер продължава да е „Дунав” с 24 т. Снимка: Венелина Стоянова