13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Корсарите са лидерите в страната на сабя

Фехтувачите от фехтовален клуб „Корсар” се окичиха с куп отличия от държавното първенство в Пловдив. Те спечелиха два златни медала, един сребърен и четири бронзови в индивидуалната надпревара, а в отборната извоюваха три титли от четири възможни, както и едно трето място. С това си класиране фехтовален клуб „Корсар“ за пореден път доказва, че е един от на добре развиващите се клубове по фехтовка в страната на оръжието сабя. С отлични класирания в индивидуалната надпревара до 11 години се отличиха Жаклин Македонова 1-во място, Виктор Китенов и Боян Димитров 3-то място, Иван Колев 6-то и Никола Миланов 11-то. Дебют на държавно първенство направиха младите надежди на клуба Тония Хлебарова и Веселина Георгиева. В индивидуалната надпревара за момчета до 13 години с бронзов медал се окичи Виктор Китенов, а 6-то място зае Борис Симеонов. При момичетата в същата възрастова група, след победи над основните си конкурентки за призовите места, на финала се срещнаха две състезателки от „Корсар“ - Михаела Николова и Аня Кирова. Победителка от двубоя излезе Аня Кирова, за която това е първо държавно отличие. В по-емоционалната част от състезанието - отборната надпревара, бургаският клуб спечели и двете отборни титли при момчета и момичета, в състав: Борис Симеонов, Виктор Китенов, Боян Димитров и Аня Кирова, Михаела Николова, Даниела Петкова, Жаклин Македонова. Вторият отбор при момчетата - Иван Колев, Никола Миланов, Веселин Вълев, с много желание и себераздаване завоюваха 8-то място. В последния ден от състезанието играха децата до 15 години. В индивидуалната надпревара при момчетата състезателите на клуба не успяха да влязат в осмицата на страната. Александър Янев стана 12-и, Калоян Стоев-14, Ивайло Александров-15, Александър Янев-17. По - късно през деня те компенсираха по-слабото си представяне, като завоюваха бронзовите медали от отборната надпревара. При момичетата, в същата възраст, бронзов медал спечели Кристина Миланова, Аня Кирова зае 6-то място, Михаела Николова 7-мо,Таня Костадинова 11-то, Даниела Петкова 21-во и Кристина Бандрамалиева 29-то. И като сладък завършек на първенството отборът на момичетата до 15 години в състав: Кристина Миланова, Аня Кирова, Михаела Николова и Таня Костадинова завоюваха отборната титла.