11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

U19 поднови битката с реми

„Нефтохимик” откри пролетния шампионат в Елитната юношеска група до 19 години с реми. След интересни и оспорвани 90 минути при домакинството си на „Дунав” /Русе/ „шейховете” завършиха при резултат 1:1. През първата част превес на терена имаха гостите от Русе. Те имаха шанс да отбележат след удар от 35 метра, но топката срещна гредата. Малко по-късно Ерик Кадиев имаше възможност за открие резултата за „Нефтохимик”. След като получи центриране отдясно, ударът му обаче бе неточен. След почивката „шейховете“ излязоха с по-голяма мотивация на терена и показаха надмощие над противника. Първата възможност дойде след грешка на вратаря на „Дунав”. Ерик Кадиев не успя да отбележи на празна врата. Малко по-късно отново той пропусна от 5 метра. В 65-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като техен играч получи втори жълт картон и съответно червен. В 70-та минута Йолиян Милков също пропусна да открие резултата за „шейховете“ след центриране отдясно на Николай Парчев. Неочаквано „Дунав поведе след грешка в отбраната на „Нефтохимик”. Последваха пропуски за домакините - Асан Ахмед и Христо Янков. Три минути преди края на редовното време „Нефтохимик” изравни. След удар на Румен Фратев и грешка на вратаря на гостите, за 1:1 се разписа Йолиян Милков.