След драма „Черноморец” изтърва победата в края

В много оспорван и интригуващ двубой „Черноморец” остана на две точки от победата. В домакинския мач от седмия кръг във втората шестица на първенството в „А” група срещу втория тим на „Балкан” бургаските баскетболисти отстъпиха със 79:81 /34:25, 19:25, 12:13, 14:18/. Гостите от Ботевград пристигнаха с осем човека. В състава им обаче играха четирима състезатели от елитния мъжки отбор, което се оказа решаващо за успеха им. Мачът в зала „Бойчо Брънзов” започна на високи обороти, а домакините натрупаха двуцифрена преднина от 13 точки през първата част. Постепенно гостите свалиха разликата и стигнаха до обрат в края на втората част – 47:48. Тройка на Емил Димов и добавка на Делян Колев върнаха преднината на „Черноморец” преди почивката – 53:50. Най-слабо резултатния трети период спечели „Балкан” с 13:12. В тази част и двата тима допуснаха много брак в нападение. „Черноморец” търсеше попадения от тройката, докато „Балкан” игра на сигурно и отново излезе напред в резултата, макар и с една точка. В решителните моменти капитанът Димитър Найденов на два пъти изравни при 61:61 и 63:63. 20 секунди преди края Стоян Милчев отбеляза два наказателни удара, за да даде нова преднина за „акулите” – 65:63. Заключителните десет минути бяха най-оспорваните в мача. И под двата коша вреше и кипеше, но нито един от двата тима не успя да се откъсне със сериозен аванс напред. След поредното изравняване тройка за „Балкан” изведе гостите – 75:78. В ответната атака кошът на Николай Николов закъсня и не бе зачетен, а тимът от Ботевград поведе с 5 т. Попадения на Стоян Милчев и Емил Димов върнаха надеждите на домакините. В оставащата по-малко от минута до края на мача, при 79:80, петицата на „Черноморец” направи всичко възможно, за да вземе победата, но тя стана притежание на „Балкан”. Най-резултатен за „Черноморец” с 23 точки и 10 борби беше Емил Димов, Димитър Найденов добави 19 точки, а Стоян Милчев - 16 точки и 12 борби. Десет точки отбеляза Николай Николов. До края на първенството при мъжете остават три кръга, в които „Черноморец” има две домакинства срещу ЦСКА на 11 март и „Видабаскет” на 25 март, и едно гостуване на „Академик 2” /Сф/ на 18 март. След този кръг „акулите” заемат 4 място с 9 т. от две победи и пет загуби. Класиране: ЦСКА - 11 т., Балкан2 - 11 т., Академик2 – 10 т., Черноморец - 9, Видабаскет – 8 т., Рилски спортист2 – 8 т. Снимка: Венелина СТОЯНОВА