16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

„Нефтохимик 2010” взе предимство в серията, днес играе мач №2

„Нефтохимик 2010” взе предимство в серията, днес играе мач №2 Спорт Венелина Стоянова
С прекалено голям брой грешки от сервис „Нефтохимик 2010” спечели първия мач от финалната серия в Суперлигата. В пълната зала „Младост” в Бургас домакините надиграха ЦСКА с 3:1 (25:23, 25:17, 22:25, 29:27). „Започнахме напрегнато мача. Успяхме да спечелим първия гейм, който беше доста равностоен, с 12 грешки на сервис. Във втория играхме убедително. Може би това малко ни изигра шега, защото си мислехме, че ЦСКА ще се прекърши след втория гейм, в който ги превъзхождахме. Започнахме разконцентрирано в третия, докато ЦСКА игра добре. Продължихме да грешим на сервис. Имаме 28 грешки на сервис. Това е недопустимо. Това е гейм и половина. Не може това да не даде отражение. Това тежи. Важното е, че успяхме да спечелим и да подходим по-спокойно във втория мач. ЦСКА игра своята игра. Имаха по-малко грешки на сервис. Запазиха тяхната игра. Ние изпуснахме в третия гейм инициативата. Не мога да кажа, че са ни изненадали. Може би при влизането на втория диагонал не подходихме правилно към изграждането на блокадата и му дадохме възможност да реализира доста точки”, коментира старши треньорът на шампиона Найден Найденов. В първия гейм домакините повеждаха на няколко пъти с две точки, но ЦСКА успяваше да изравни. Тук началният удар на шампиона доста „куцаше”, а от допуснатите грешки се възползва съперника. Играта беше равностойна до 6:6, след което домакините дръпнаха с 8:6 след атака на Валентин Братоев. Последваха още няколко изравнявания, но в края шансът беше на страната на домакините. При 24:23 ЦСКА прати топката в аут и „Нефтохимик 2010” поведе. Бургазлии подновиха играта много силно и след добра серия от начален удар на Николай Къртев взеха преднина от три точки във втория гейм. „Армейците” все по-често грешаха, а шампионите навлязоха в точния ритъм. Заработи и блокадата на „Нефтохимик 2010” и до края на гейма тимът натрупа аванс, за да спечели с 25:17. Ролите в третия гейм се размениха, като и двете технически прекъсвания спечели ЦСКА, който беше подкрепян от своите верни пръвърженици. След втората задължителна пауза „червените” имаха аванс от 5 точки при 21:16. Разколебаният Жани Желязков бе сменен с Петър Христов, но все пак гостите стигнаха до успеха. Четвъртият гейм бе изключително драматичен. ЦСКА продължи с добрата игра от третия гейм и отново имаше аванс от пет точки при 19:14. „Червените” имаха три възможности да спечелят гейма при 24:21, но „Нефтохимик 2010” спаси и трите. Играта започна точка за точка. Печелившият жокер се оказа Валентин Братоев. Той направи два аса за 29:27 и донесе победата на „Нефтохимик 2010” с 3:1 гейма. Така бургазлии поведоха с 1-0 победи във финалния плейоф. Играе се до 3 победи от 5 мача. Вторият мач е на 13 април, петък, отново от 18:30 ч. в зала „Младост”. Снимка: Венелина СТОЯНОВА