„Фрегата” грабна шампионската титла на България

Юношите старша възраст на „Фрегата” спечелиха държавното първенство по хандбал. Купата при U16 бургаските хандбалисти вдигнаха след категорични победи, записвайки пет победи от пет мача. Шампионите започнаха битката за златото с мачове в тежка предварителна група, където победиха „Спартак” /Варна/ с 21:17, „Шумен” с 26:25 и „Локомотив” /Мездра/ с 32:22. На полуфинала бургаските хандбалисти прегазиха „Добруджа” с 34:15. На финала „Фрегата” отново се изправи срещу отбора от Мездра, за втори път го победи с 25:18 /9:7/ и спечели заслужено титлата. „Резултатът от финала срещу отбора на Мездра можеше да бъде много по-изразителен, поне с 12-13 гола. Съперникът издържа до 7:7 в 20 минута на мача, а до края на срещата просто защитата ни и вратарят Асен Спасов бяха безупречни. Провокациите, които са нормални в такива срещи, не ни повлияха и головете се редяха точно когато трябва. В последните 10 минути спокойно приключихме мача”, заяви треньорът на шампионите Десислав Симеонов. „Благодаря на целия екип, който беше част от успеха. Наложи се да използваме висококвалифицирани лекари поради контузиите, които получиха някои от децата-аркади, счупен нос и други, които съпътстваха успеха, което го прави още по-ценен. Огромни благодарности на родителите и нашите привърженици, които ни следват навсякъде. Атмосферата беше като на домакински турнир. Целта ни бе влизане в четворката на турнира, но полуфиналът беше ярък израз на потенциала, който имат момчетата, без значение, че сме по-малки с една година от другите отбори. Това ни прави фаворити за догодина, но тази титла ще ни тежи много. Исках да бъдем добър пример на всички, за всичко. Новости в играта, различен подход, особено в защита, импровизация в нападение, дори и в загрявката преди мача сме различни. Крайно време е младите треньори да налагат своето мнение и виждане, да избягат от стереотипите на старото време. Сега всичко е достъпно, само да го искаш и да съумееш да го направиш с отбора си. Явно с момчетата успяваме,“ допълни Симеонов. Места в идеалната седмица на финалния турнир заеха Атила Хасан и Наско Грозев, който получи приз и за най-добър защитник. На момчетата на Десислав Симеонов предстои много кратка почивка поради заетост на залата, но подготовката ще бъде насочена към спечелването на 1-вия международен турнир „Burgas Cup-Димитър Гурбалов”. Турнирът ще се проведе от 29 юни до 1 юли в спортна зала „Младост“ в две възрастови групи – до 14 и до 16 години. Към момента за турнира има подадени заявки от 11 отбора. Сред тях има тимове от Румъния, Кипър, Македония и България.