15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Танцьорите на КСТ „Бургас” направиха фурор на турнира

Десетки медали и купи спечелиха състезателните двойки на елитния клуб по спортни танци КСТ "Бургас 1975" в 33-то издание на престижния турнир по спортни танци Купа Бургас. Над 300 двойки участваха в различните възрастови групи на състезанието. Най-оспорвана беше надпреварата в международното състезанието, кръг от WDSF International и част от турнира Купа Бургас. Там 4 позиция извоюва с перфектно представяне топ двойката Ярослав Броварский и Ванеса Манева. Останалите двойки на клуба се класираха както следва: Димитър Димитров и Елизабет Грос - 12-то място, Васил Павлов и Таня Балтова - 13-то място, Антон Кандауров и Христиана Бургазлиева - 14-то място, Велизар Георгиев и Поли Кимова - 19-то място, Сергей Хрусталев и Сорина Мариа Андрей - 21-во място, Димитър Дросев и Теодора Мудева - 27-мо място. При стандартните танци на международното състезание, кръг от WDSF International, 6 място заеха очарователната двойка Антон Кандауров и Христиана Бургазлиева, а 10 място - Велизар Георгиев и Поли Кимова. В открития турнир, част от програмата на състезанието в категория 18А+А La, до престижното второ място стигнаха Сергей Хрусталев и Сорина Марина Андрей, а перспективната двойка Димитър Дросев и Теодора Мудева спечелиха бронза. В категория 18В+В La на трето място се класираха Димитър Вълков и Цветелина Ведричкова. В категория 15В La втори станаха Коста Грунов и Розмари Джока, а при стандартните двойката спечели второ място в същата възрастова група. Огромен фурор направиха малките таланти на КСТ "Бургас 1975" на турнира. В категория 13D овациите и златото спечелиха очарователните Алексей Рогачев и Миа Николова. В категория 11D състезателите на клуба се представиха блестящо - златото спечелиха Иван Дочев и Мила Пашова, а среброто Стилян Николов и Димая Нонева, пето място заеха Марио Арнаудов и Ивелина Карчева и седмо - Валерий Койчев и Ивана Кирова. В категория 11Е две двойки стигнаха до финала - Сергей Дибцев и Ивета Нонева и Валентин Желязков и Теодора Долчинкова. В категория 9Е второ място заеха Радослав Иванов и Мария Стоева. В състезанието "Изгряващи звезди", което също се проведе рамките на Купа Бургас, класирането е следното: При латиноамериканските танци N1 станаха Васил Павлов и Таня Балтова, трети са Димитър Димитров и Елизабет Грос, пети - Сергей Хрусталев и Сориа Мариа Андрей, седми - Велизар Георгиев и Поли Кимова и десет са Димитър Дросев и Теодора Мудева. При стандартните танци в "Изгряващи звезди" сребро спечели състезателният тандем Велизар Георгиев и Поли Кимова. В категория под 21 г. на първо място в стандартните танци станаха Антон Кандауров и Христиана Бургазлиева. Изящната двойка спечели второ място при стандартните танци. В същата категория в топ 10 се класираха още двойки на клуба - Сергей Хрусталев и Сорина Мариа Андрей - 3-то място, Димитър Дросев и Теодора Мудева - 6-то място, Димитър Вълков и Цветелина Ведричкова - 10-то място. В Junior II La Коста Грунов и Розмари Джока заеха 8-мо място, а в Junior II ST 3-то място. В по-малката възрастова група Junior I La и ST Алексей Рогачев и Миа Николова се класираха в топ 10. В Juvenille II La най-добре се представиха Иван Дочев и Мила Пашова. Те заеха 2-ро място. На шесто място се класираха Стилян Николов и Димая Нонева, Марио Арнаудов и Ивелина Карчева са на 8-мо място, Валерий Койчев и Ивана Кирова - 12-то място, Сергей Дибцев и Ивета Нонева - 13-то място, Валентин Желязков и Теодора Долчинкова - 16-то място. В Juvenille II St бронза завоюваха Иван Дочев и Мила Пашова. След тях в класацията са Стилян Николов и Димая Нонева, Валерий Койчев и Ивана Кирова са осми, Сергей Дибцев и Ивета Нонева - 12-ти, Валентин Желязков и Теодора Долчинкоа - 13-ти. Златен медал взеха Радослав Иванов и Мария Стоева в категория Juvenille I St и сребро в Juvenille I La на младата двойка на клуба. При най-малките двойки блестящо представяне направиха Кристиян Койчев и Летисия Пискова, Алексей Ледов и Християна Григорова, Светломир Краев и Нели Кенолова и при соло момичета Жаклин Аведисян, Мая Георгиева, Стела Георгиева. Треньори на състезателните двойки на КСТ"Бургас 1975" са Андрей Тодоров, Траяна Зелямова, Добрина Паричкова и Натали Аведисян.