15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

„Черноморец” премина и през „Сокол”

Категорична победа с 4:0 постигна „Черноморец” като домакин на „Сокол” /Марково/. Успехът даде нов тласък на „акулите”, които вече са на три точки от лидера в групата - градския съперник „Нефтохимик”. На стадион „Черноморец” момчетата на треньора Радостин Кишишев бяха пълни властелини на терена и могат да съжаляват, че пропуснаха да запишат още по-изразителен резултат. И четирите попадения бяха реализирани през първото полувреме. Тон в 16-ата минута даде Мустафа Мустафа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Петър Колев, който беше повален от вратаря на гостите. Малко по-късно след центриране на Георги Тузков, Петър Колев засече топката за 2:0. След половин час игра опитният нападател на „акулите” отново се разписа, след пас на Бенчев, за 3:0. Крайното 4:0 оформи Стоян Мантаров в 40-ата минута. При центриране от фаул от разбъркването пред наказателното поле на „Сокол” той се оказа най-съобразителен и оплете топката в мрежата. С 12 точки „Черноморец” е на второто място във временното класиране. В следващия кръг „акулите” гостуват на „Атлетик” /Куклен/. Мачът ще пропусне опитният Стефан Трайков, който при падане получи неприятна травма на ръката. Снимка: Венелина СТОЯНОВА