„Звезденбург” посвети победа на болния Антонио

Новосформираният футболен клуб Звезденбург се класира за финала в турнира за Аматьорската купа. Лидерът в Б областна група отстрани съгражданите от Нефтохимик след успех с 2:1. Срещата се игра на стадиона във кв. Ветрен. Резултатът бе открит в 16- та минута от Павел Алексиев. В 39-та минута Кристиян Мирославов изравни. През втората част Христо Христов успя да изведе Звезденбург напред в 57- та минута на срещата след грешка в отбраната на зелените. "Нашите момчета работят основно на друга месторабота. Но когато дойдат на мач и помиришат тревата и топката, са трудно удържими. Разбират се с поглед и забравят умората и липсата ако щете на подготовка. В този мач даже играха без премия. Стана хубав, мъжки мач и най-радващото е, че властваше феърплеят. Посвещаваме победата на детето Тони," каза Иван Мирчев-треньор на победителите, които в следващия кръг на този турнир ще срещнат "Созопол". По време на мача бе поставена кутия за събиране на средства за лечението на 10- годишния Антонио Георгиев от Бургас. От няколко години даровитото дете страда от мултикистичен тумор на ляв фронтален лоб. Туморът може да бъде премахнат оперативно, но са необходими 50 382 евро.