С човек по-малко „Черноморец” измъкна точка от мача със „Созопол”

Без победител завърши морското дерби от Югоизточната трета лига между „Черноморец” и „Созопол”. Двата тима завършиха 2:2 на помощното игрище на стадион „Черноморец”, като домакините измъкнаха равенството в последната минута на срещата и то с човек по-малко на терена. Със спечелената точка „акулите” са трети в класирането с 19 т. Тимът на „Созопол” е пети със 17 т. Първото полувреме беше равностойно, но след почивката домакините подновиха играта със сериозен натиск, а удар на Жулиен Парушев от фаул нацели дясната греда. В 51-ата минута „Созопол” поведе с попадение на Кристиян Иванов, който по диагонал вкара за 0:1. В 54-ата минута Мустафа Мустафа изравни от бялата точка, след отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле. По идентичен начин Кристиян Иванов отново изведе „Созопол” напред за 1:2. При една от атаките за гостите, Уилфред Гримо излезе сам срещу вратаря на „Черноморец”, но пропусна. Пет минути преди края на срещата втори жълт картон, респективно червен получи Георги Тузаков за фаул срещу Гримо. Така "акулите” доиграха срещата с човек по-малко. Макар и в намален състав „Черноморец” стигна до точката минута преди да прозвучи последния съдийски сигнал в срещата. При центриране в наказателното поле, Петър Колев изпревари вратаря Свилен Нотев, чукна с глава топката, а след това довкара на празна врата за 2:2. На 13 октомври „Черноморец” гостува на „Гигант” /Съединение/, а „Созопол” е домакин на „Сокол” /Марково/. Снимка: Венелина СТОЯНОВА