17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

„Нефтохимик” разби „Хасково” с 4:0

„Нефтохимик” победи безапелационно „Хасково” в мач от деветия кръг на Югоизточната трета лига. На стадион „Лазур” бургазлии се наложиха с 4:0. Победата остави на върха във временното класиране „шейховете” с 22 т. Първата част премина изцяло под диктовката на домакините, които създадоха редица добри положения. Те откриха резултата в 37-ма минута чрез Цветан Филипов. След като той центрира от фаул, топката мина през куп играчи в наказателното поле и влетя във вратата на „Хасково”. Две минути по-късно подета контраатака завърши с пас на Деян Христов, който намери връхлитащия в наказателното поле Кристиян Мирославов, но той пропусна възможността да се разпише за 2:0. Минута преди почивката Мирослав Радев напредна по левия фланг, центрира към Деян Христов, който по диагонал стреля към вратата на гостите. Стожерът се намеси, но избитата от него топка намери Михаил Георгиев, който без да губи време удвои аванса на „Нефтохимик”. През второто полувреме доминацията на „шейховете“ продължи. Деян Христов направи класическа преднината им в 56-та минута. След грешка на гостите, от аут топката попадна у Христов, който необезпокояван напредна към вратата на гостите, разписвайки се за 3:0. В 71-ва минута влезлият като резерва Стойко Иванов оформи крайното 4:0. След недобра намеса на защитник на „Хасково”, той напредна в наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл на противниковата врата, оставяйки стража на гостите – Димитър Стамболийски безпомощен. Три минути преди края на редовното време Деян Христов имаше възможност да отбележи пети гол. Той стреля сам срещу вратаря, но уцели лявата греда. Малко след това Стойко Иванов, с точен пас от центъра, изведе Йолиян Милков сам срещу вратаря, но той стреля в ръцете му и резултатът остана непроменен. В следващия кръг „Нефтохимик” гостува на втория в класирането „Загорец” /Нова Загора/. Дербито на върха е на 13 октомври, събота. Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Йолиян Милков, Станислав Жеков, Стоян Калев, Цветан Чахов, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (‚63 Стивън Славков), Мирослав Радев (`63 Стойко Иванов), Михаил Георгиев, Кристиян Мирославов (‚72 Даниел Андреев), Деян Христов. Резервен състав: Атанас Гичев, Даниел Стаматов, Асан Ахмед, Живко Комелов