„Нефтохимик 2010” с първа победа в похода за Шампионска лига

Най-добрият отбор в българското волейболно първенство - „Нефтохимик 2010” записа победа в първия си мач от новия сезон на Шампионската лига. Носителите на Суперкупата се наложиха като гости на първенеца на Босна и Херцеговина – „Младост” (Бръчко) с 3:1 (25:17, 25:20, 24: 26, 25:23) в първия кръг на европейския турнир. Реваншът е след седмица на 16 октомври от 19:00 ч. в зала „Младост“ в Бургас. Залата на домакините не е лицензирана за такъв европейски форум и едва около 350 зрители наблюдаваха двубоя в зала „Спортска дворана Пеки Пале“ в съседния на Бръчко град Пале. Шампионът „Нефтохимик 2010” не срещна трудности в първите два гейма и затвори частите с разлика. В третия гейм темпото падна, от което се възползваха домакините. В края на гейма бургазлии се опитаха да се върнат в играта и от изоставащи с 21:23, достигнаха до равенството 24:24. В решителните моменти домакините успяха да устоят на всички атаки и спечелиха гейма с 26:24. В четвъртата част момчетата на треньора Найден Найденов не позволиха повече изненади. Спечелиха четвъртата част, а с това и взеха крайната победа само с един загубен гейм. Топ реализатори за победата на „Нефтохимик 2010” станаха Савели Поздняков и Дмитрий Яковлев с по 10 точки. Илия Петков и Георги Петров добавиха по 9 точки за успеха. При гостуването Найден Найденов заложи още на: Мартин Иванов, Любомир Агонцев, Александър Симеонов 1, Теодор Салпаров, Петър Христов и Николай Къртев 5 т. При успех в пресявките за Шампионска лига, „Нефтохимик 2010” ще играе с победителя от двубоя „Младост” /Загреб/ - „Войводина” /Нови Сад/ във втория предварителен кръг на турнира. Снимка: Венелина СТОЯНОВА