15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Трети мач „Черноморец” е без победа

„Черноморец” положи всички усилия, но пропусна да спечели домакинския мач срещу прекия си конкурент в Югоизточната „В” група „Марица” /Пловдив/. След куп пропуски „акулите” загубиха с 2:3 двубоя от 11-ия кръг. Момчетата на Радостин Кишишев имаха пълно превъзходство през първото полувреме. Мачът се игра в половината на гостите, но, за съжаление, „сините” направиха куп пропуски. „Марица” успяха да организира две по-опасни атаки, като при втората гостите откриха резултата. В 42-ата минута Пламен Табаков получи пас, преодоля защитник и се разписа за 0:1. Малко преди почивката Георги Тузаков се опита с глава да върне равенството, но вратарят Николов улови топката. През второто полувреме „Черноморец” продължи да диктува играната, но вратарят на гостите беше безгрешен. Така се стигна до 69-ата минута, когато Тодор Тимонов стреля силно от около 30 метра, стражът на „акулите” изби, но Запрян Запрянов посрещна топката с глава и удвои резултата – 0:2. В 76-ата минута „Черноморец” успя да намали с гол на Жулиен Парушев. Последва нов гол за пловдивчани, като Танчев покачи – 1:3. Бургазлии не се отказаха да преследват поне точката и три минути преди последния съдийски Жулиен Парушев намали – 2:3. „Черноморец” вече трети мач е без победа. В предходните срещи „акулите” завършиха с реми срещу „Гигант” /0:0/ и срещу „Созопол” /2:2/. Така с общо три загуби, две равенства и шест победи „Черноморец” има 20 точки, които му отреждат петото място във временното класиране. На четвърта позиция излезе другият пряк конкурент на „акулите” – отборът на „Созопол”, който надви „Куклен” с 1:0 и е с 23 т. Със същия актив е третият „Загорец”. Лидер с 25 точки е „Нефтохимик”, който в изминалия кръг разби „Асеновец” с 6:1. Успехът донесе за „Марица” второто място и 24 т. На 20 октомври, неделя, „Черноморец” има важно гостуване на шестия „Хасково” /18 т./. Снимка: Венелина СТОЯНОВА