12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Волейболистите загряха с победа за гостуването на „Войводина”

Шампионът „Нефтохимик 2010” отпътува за Сърбия за мача реванш от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Бургазлии гостуват на сръбския „Войводина Младост” в Нови Сад. Двубоят е на 31 октомври (сряда) от 20:30 ч. В първия сблъсък момчетата на Найден Найденов загубиха от сърбите драматично с 2:3 и сега ще преследват победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да продължат напред. За важното гостуване „шейховете” загряха с победа в Суперлигата на България. В мач от втория кръг бургазлии победиха като домакини „Марек Юнион-Ивкони” (Дупница) с 3:0 гейма. Те доминираха през по-голямата част от двубоя. Единствено в началото на първата част гостите имаха силни минути, след което инициативата бе поета изцяло от шампионите и те без проблем записаха чиста победа и първи три точки. Най-резултатни бяха Савелий Поздняков (3 аса, 1 блокада) и Дмитрий Яковлев с по 10 точки. Николай Къртев завърши с 9 точки (3 аса, 2 блокади). В следващия кръг на 3 ноември (събота), „Нефтохимик 2010” гостува на „Дунав”. Снимка: Венелина СТОЯНОВА