15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Ансамбълът на „Олимпия” спечели среброто в категория Елит

По отличен начин бургаският клуб по художествена гимнастика „Олимпия” закри състезателната година. Момичетата на треньорката Елена Симеонова нарушиха столичната хегемония при ансамблите и спечелиха вицешампионската титла при девойки старша възраст. На държавното първенство, категория Елит, талантливите бургаски грации изиграха отлично съчетанието си с пет въжета и пребориха конкуренцията. При двете изигравания бургаският ансамбъл получи оценки 13.275 и 14.700 т. и със сбор от 27.975 точки се класира на второ място. Носителки на сребърните медали станаха Виктория Сахатчиева, Гергана Стамболиева, Ева Брезалиева, Кристина Кърчева и Селим Мехмед. Шампион във възрастта стана ансамбълът на „Левски Триадица” с 29.050 т. Бронзовите медали останаха за „Левски Плюс”, който завърши с 27.466 т. Четвърта позиция зае другият бургаски представител „Черноморец” с 26.266 точки. Първата шестица допълват „Левски” с 24.900 и вторият отбор на „Левски Триадица” с 24.850 точки. Титлата при жените в съчетание с 5 обръча също беше спечелена от „Левски Триадица”. Ансамбълът на „Чар ДКС” се окичи със сребърните медали, а „Левски” с бронза. Грациите на „Черноморец” се класираха осми. При девойки младша възраст, които играха на композиция с пет чифта бухалки, държавното първенство спечели домакинът на надпреварата „Левски Илиана”. Второ място зае „Левски Триадица”, трети е „София спорт 2017”. Държавното първенство се проведе в столичната зала „София”, а домакин на състезанието беше клуб „Левски Илиана”. Главен съдия бе трикратната световна шампионка и член на Техническия комитет към ФИГ Мария Гигова, а помощник главен съдия - Христиана Тодорова.