12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

„Нефтохимик” с класика, запази лидерската позиция

Отборът на Нефтохимик постигна класическа победа над Садово. На стадион Лазур „шейховете“ се наложиха с 3:0, в мач от XIII кръг на Югоизточната Трета лига. След тази победа и развитието на останалите двубои от кръга, „шейховете“ запазват лидерската си позиция във временното класиране, независимо от резултата на отложения мач между Загорец и Свиленград. Те са лидери с актив от 31 точки, следвани от Созопол с 29 и Марица /Пловдив/ с 28. В групата за днешната среща влязоха двама юноши – вратарят Стилиян Каридов, който замени контузения Атанас Гичев, както и юношеският национал Димо Кръстев. Кръстев записа игрово време, влизайки като резерва в 75-та минута. Мачът започна с надмощие на домакините. Още в първата минута, при разбъркване в наказателното поле. Цветан Филипов излезе на добра позиция пред вратаря на Садово, но стреля неточно. Първото попадение дойде в 24-та минута. Голмайсторът на „зелените“ Деян Христов, с гръб към вратата, засече центриране и стреля без подготовка, изненадвайки стража на гостите. След десет минути игра отново Христов бе точен и за 2:0. Той засече брилянтно подаване на вратаря на Нефтохимик Ферди Мюмюнов, който с пас от вратата прехвърли всички полеви играчи, включително защитата на гостите. В тази ситуация опитният нападател на Нефтохимик бе най-съобразителен и прати топката в мрежата. Класическото 3:0 оформи Даниел Стоянов в 73-та минута. След неразбирателство в защитата на гостите Деян Христов напредна необезпокояван в наказателното поле и центрира към Стоянов, който със силен шут отбеляза. В следващия кръг „зеленият“ тим гостува на Борислав /Първомай/. Срещата е на 10-ти ноември, в 14:30 ч. Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Йолиян Милков, Станислав Жеков, Стоян Калев, Цветан Чахов, Цветомир Цонков (75 Димо Кръстев), Стойко Иванов (60 Мирослав Радев), Стивън Славков, Цветан Филипов, Даниел Стоянов (70 Кристиян Мирославов), Деян Христов. Резервен състав: Стилиян Каридов, Живко Илиев, Даниел Стаматов, Михаил Георгиев.