13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Стоян Апостолов спечели титлата в Серес и вицешампионската титла

Доайенът на автомобилния спорт Стоян Апостолов е вицешампион за сезон 2018 в Туринга. Това стана ясно след приключилия шести последен кръг от националния шампионат на БФАС на затворен маршрут за т.г. Състезанието, което се проведе на писта Диамо, в Серес, Гърция, премина под непрестанен дъжд и силен вятър, които бяха едни от определящите фактори за класирането. Въпреки лошото време ветеранът и майстор на спорта Стоян Апостолов показа завидна класа и триумфира с титлата в серия Туринг. С първото място доайенът на автомобилния спорт затвърди категорично вицешампионската си титла. Със своята Хонда Сивик- Тайпер, Стоян Апостолов успя да надхитри съперниците си - Давид Будев (Влъчков Рейсинг, Хонда Сивик) и Станислав Паришков (Дианел Рейсинг, Опел Астра), които се движиха пред него. В шестата обиколка „подарък” му направи Паришков, който изпусна спирането на първия завой и спря в зоната за сигурност. Така Апостолов излезе начело и финишира пръв с 18 секунди аванс. Състезателят на СК „Елена Тийм” завърши втори в класа за сезона, следван от Будев. Убедителен лидер в надпреварата бе най-бързият от квалификацията Станислав Паришков с Опел Астра. В състезанието участваха 44 пилота, разделени в сериите: Спорт, Туринг и Макси. В серия Спорт първи подиум в кариерата на писта записа 16--годишният Кристиян Христов от Стара Загора с Хонда Сивик, който завърши трети. Шампион в националния шампионат Затворен маршрут стана Симеон Симеонов от АСК Стара Загора, като той финишира втори на Серес. След оспорвана битка Симеонов бе победен от гръцкия състезател Христос Киртциос със Сузуки. В серия Макси състезанието спечели Румен Киров със Субару Импреза. Константин Маршавелов с Мицубиши Лансър Ево 10 завърши 2-и на писта Диамо, което му беше достатъчно да си осигури титлата в класа в националния шампионат на Затворен маршрут. Лидер в надпреварата на Серес до 7-ата обиколка бе Пламен Камбуров от Автотранс с Мицубиши Лансър Ево 9, но той получи технически проблем и спря. За купа Енеос, където всички карат с Ауди А4, първи завърши осигурилият си вече титлата Веницислав Станев. Втори е Кольо Карастоянов, а трети Христо Чаков. За Купа Лада Огнян Патенов с ВАЗ 2101 от Русе Кар Моторспорт спечели убедително състезанието, като остави на минута и половина след себе си Пламен Първанов с ВАЗ 2105, а трети се нареди Бранимир Данов с ВАЗ 2107.