10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Ники Желязков вдъхнови „Нефтохимик 2010” за победа

Новият селекционер на „Нефтохимик 2010” дебютира с труден, но сладък успех над „Марек Юнион Ивкони”. Шампионите победиха при гостуването си дупничани с 3:2 /25:19, 25:23, 22:25, 22:25, 15:12/ в мач от 13-ия кръг на волейболната Суперлига на България. Шампионите поведоха без проблем с 2:0 гейма. „Марек Юнион Ивкони” спечели следващите две части с по 25:22 и вкараха мача в тайбрек. В заключителната част волейболистите на „Нефтохимик 2010” дадоха всичко от себе си и се наложиха с 15:12 за крайната победа с 3:2. „На този етап трябва да се концентрираме не толкова върху резултатите и точките, а върху играта. В България системата е такава, че плейофите решават първенството. Така че резултатите ще дойдат, потенциалът го има”, каза след срещата Николай Желязков, който се присъедини към тима часове преди началото на мача. Специалистът разкри, че привличането му е станало случайно и бързо, след загубата от „Добруджа” в Добрич. Желязков е бил поканен от Теди Салпаров и Огнян Томов. След тази победа „Нефтохимик 2010” остава на 5-о място във временното класиране с 23 точки от 8 победи и 5 загуби. В междинния 14-и кръг кръг в средата на следващата седмица, „Нефтохимик 2010” почива. Бургазлии отложиха мача си с „Дунав” /Русе/ за 6-и февруари (сряда) заради участието на шампионите в евротурнира за Купата на CEV. На 30 януари от 18:30 часа бургазлии излизат в първи четвъртфинален двубой срещу елитния „Олимпиакос” /Пирея/ . Съставът на „Нефтохимик 2010”: Георги Братоев 8, Николай Учиков 13, Георги Петров 17, Ален Джорджевич 15, Илия Петков 5, Николай Къртев 9 - Теодор Салпаров-либеро (Любомир Агонцев, Стоян Самунев, Петър Христов 8). Снимка: Венелина СТОЯНОВА