„Нефтохимик 2010” приключи с европейския поход

Волейболистите на „Нефтохимик 2010” отпаднаха от втория по сила турнир за Купата на ЦЕВ. В мач - реванш шампионите на България отстъпиха на „Олимпиакос” (Пирея). В първата среща, играна в зала „Младост” преди две седмици, момчетата на Николай Желязков победиха гръцкия гранд с 3:1 гейма. Във втория двубой „Олимпиакос” спечели с 3:0 (25:23, 25:17, 25:19). Така полуфиналистът беше определен със златен гейм. В него „Нефтохимик 2010” имаше своите шансове, но „Олимпиакос” надделя с 15:11 и се класира за следващата фаза от турнира. Въпреки отпадането българският шампион се представи достойно на европейска сцена, записвайки в клубната си история най-доброто класиране в турнир от Стария континент. Домакините тръгнаха силно в първата част на срещата, като удържаха темпото през по-голямата част от времето. Българските шампиони се доближиха до опонента няколко пъти, като дори изравниха при 23:23. Гръцкият тим обаче се оказа по-издръжлив и затвори при минимална преднина, повеждайки в резултата. Във втория гейм доминацията на тима от Пирея бе пълна и увеличи аванса си. В началото на третата част двата отбора бяха равностойни, след което волейболистите на Фернандо Бенитес Муньос се откъснаха и оформиха стабилна преднина. Тя се запази и Тодор Алексиев и съотборниците му записаха чиста победа. В златния гейм отново играта бе доста оспорвана до 10:10, но в ключовите моменти „Олимпиакос” отново поведе. Въпреки усилията на българските волейболисти, първенците на южната ни съседка триумфираха и подпечатаха билета си за полуфиналите. Там „Олимпиакос” ще се изправи срещу италианския „Итас Тренто”, който победи швейцарския „Линдарен Волей Амрисвил” два пъти с по 3:0 гейма. Съставът на „Нефтохимик 2010”: Георги Братоев 4, Николай Учиков 16, Георги Петров 10, Ален Джорджевич 4, Теодор Тодоров 7, Николай Къртев 6 - Теодор Салпаров-либеро (Денис Карягин, Мартин Иванов, Илия Петков 1). Снимка: Венелина СТОЯНОВА