13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

„Нефтохимик” продължава с победите

Отборът на „Нефтохимик” продължава да е лидер в класирането на Югоизточната трета лига. След успеха над градския съперник „Черноморец” на старта от пролетния дял, футболистите на Деян Петков победиха с 2:0 „Сокол” /Марково/. Попаденията в мач от 19-ия кръг паднаха през второто полувреме, дело на Деян Христов и Цветан Филипов. Победата можеше да бъде много по-изразителна, ако не бяха дузината пропуски от страна на домакините. Срещата на стадион „Лазур” бе първото домакинство на тима за тази година. Още в първите секунди на мача „шейховете” показаха, че са излезли за категорична победа. Бургаските футболисти диктуваха играта на терена и трайно се установиха в половината на гостите. „Нефтохимик” създаде куп положения, но до почивката топката така и не влезе в противниковата врата. Възможности се откриха пред Боримир Карамфилов, Деян Христов, Любомир Божинов и Стойко Иванов, като последните двама уцелиха греди в края на частта. През второто полувреме „Нефтохимик” не се отказа да търси гола. Атаките на „шейховете” намериха своето цифрово отражение в 50-ата минута, когато Деян Христов откри резултата. Голмайсторът получи пас на границата на наказателното поле, напредна и се разписа за 1:0. Седем минути преди края на мача Цветан Филипов се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на „Сокол” и покачи за 2:0. След тази победа „Нефтохимик” води в класирането с 47 точки. Втори е „Созопол” с 44 т ., след победа над „Асеновец” с 2:0. Трети е „Загорец” с 41 т., а четвърти „Марица” с 36 т. „Черноморец”, който загуби като гост от „Левски” /Карлово/ с 0:2, заема пето място със скромния актив от 31 точки. В следващия кръг „шейховете” ще гостуват на „Атлетик” /Куклен/. Срещата е на 9-ти март /събота/ от 15:00 ч. Състав на „Нефтохимик”: Ферди Мюмюнов, Йолиян Милков, Венцислав Славов, Атанас Ташолов, Цветан Чахов, Любомир Божинов, Цветан Филипов, Стойко Иванов, Боримир Карамфилов (59 Кристиян Мирославов), Михаил Георгиев (65 Кольо Чахов), Деян Христов (73 Мирослав Радев). Снимка: Венелина СТОЯНОВА