Гларуса със силен мач за победата на „Черноморец”

Баскетболистите на „Черноморец” постигнаха важна победа във Втора петица на „А” баскетболна група – мъже. Момчетата на треньора Йордан Колев се наложиха като гости над „ИУ Варна” с резултат 79:65 /19:16, 22:25, 16:3, 22:21/. Успехът над варненци е втори за „акулите” в тази фаза. „Черноморец” спечели борбата под коша и имаше по-добра успеваемост при стрелбата. За победителите Христо Николов – Гларуса записа 31 точки и 13 борби, а 19 отбеляза Робърт Георгиев. За „ИУ Варна” бургазлията Николай Георгиев завърши с 22 точки и 11 борби. Отборите си размениха по една четвърт през първото полувреме и логичният резултат на почивката беше равенство – 41:41. Домакините обаче заиграха много зле в нападение през третата част и отбелязаха едва три точки, а съперникът дръпна напред в резултата за 57:44. До края варненци не успяха да наваксат, а „Черноморец” направи победата си още по-убедителна. Успехът е изключително важен за „Черноморец” и идва в решаващ момент. С победата „акулите” се изкачиха с позиция нагоре и заемат второ място с 9 точки, колкото обаче имат още „ИУ Варна”, „Атлетик” и „Чавдар” /Троян/. Лидер на върха е „Академик 2” с 12 т., а до края на редовния сезон остават само два кръга. На 17 март, неделя, „Черноморец” е домакин на „Атлетик”, а „Академик 2” приема „Чавдар”. В последното завъртане мачовете са: „Атлетик” – „ИУ Варна” и „Чавдар” – „Черноморец”. Двубоят „Черноморец” – „Атлетик” е от 17:00 часа в зала „Бойчо Брънзов”. Снимка: Венелина СТОЯНОВА