„Черноморец” поведе с 1:0 в четвъртфиналната серия

Баскетболистите на „Черноморец” стартираха с успех в четвъртфиналите в мъжката „А” баскетболна група и са на победа от полуфиналите. В първи мач от серията бургазлии победихакато домакини с 95:71 /33:19, 20:17, 30:14, 12:21/ дублиращия тим на „Рилски спортист”. В зала „Бойчо Брънзов” бургаският тим започна в срещата със серия от 8:0, за да поведе с 33:19 след края на първата част. До почивката домакините покачиха разликата до 21 точки и на полувремето се оттеглиха с комфортен аванс - 53:36. Това като че ли не бе достатъчно за „Черноморец”, който поднови играта с убийствена серия от 14:0. При разлика от 34 точки Христо Николов и компания не само играеха, а и твориха на баскетболното игрище за удоволствие на публиката. В заключителната част при 83:50 на терена за домакините излязоха състезателите с по-малко игрово време. „Акулите” загубиха частта с 12:21, но спечелиха двубоя с 95:71. Домакините превъзхождаха своя съперник по всички показатели. „Черноморец” спечели в борбата под коша - 52:25, имаха по-точна стрелба за 2 точки - 68%-51%, за 3 точки - 40%-17%, и за асистенции - 29-19. За пореден път основна фигура в състава, воден от треньора Йордан Колев, беше Христо Николов-Гларуса, който записа 20 т., 8 борби и 8 асистенции. Робърт Георгиев добави 17 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Георги Кендеров оформи дабъл-дабъл – 16 точки, 15 борби и 3 асистенции. Мач №2 от серията е в неделя, 31-и март, от 17:00 часа в „Арена Самоков“. В другите четвъртфинални срещи „Чавдар” /Троян/ записа драматична победа над „Шумен” със 113:109, като мачът премина през много обрати. Победителят бе определен след петминутно продължение. „ИУ Варна” се наложи с 91:78 срещу „Атлетик” след обрат през второто полувреме. „Академик 2” разби „Шампион 2006” със 113:82. Двата тима играят в събота, 30 март. Снимка: Венелина СТОЯНОВА