„Нефтохимик” все по-близо до финала в Суперлигата

„Нефтохимик” не даде шанс на ЦСКА и се нуждае само от една победа, за да се класира на финал във волейболната Суперлига. Шампионите водят в полуфиналната серия с 2-0, след като и във втория мач победиха „червените”. В среща №2, играна в зала „Христо Ботев”, бургазлии победиха с 3:0 /25:21, 25:20, 25:20/. Третият мач е в зала „Младост” в Бургас на 5 април, петък, от 18:30 ч. Играе се до три победи от пет мача. Първата част беше равностойна почти до края на гейма, когато стана интересно. При 21:20 за гостите между Христо Цветанов и Георги Братоев се получи словесна престрелка, която завърши с червен картон за разпределителя на „Нефтохимик”. Той реагира бурно срещу Цветанов и първия съдия Петър Харизанов го санкционира. „Според мен това беше неразбирателство. Това беше един момент, в който аз не казах нищо. Може би има един милион моменти, в които казвам нещо, провокирам и аз съм виновен, но в този момент нищо не казах. Той ме погледна, пита ме какво искам и защо гледам натам. Може би не разбра ситуацията по правилния начин. След мача аз му се извиних, защото съм по-младият и смятам, че е правилно. Ние сме колеги, играли сме заедно и той е един от волейболистите, които аз много уважавам. Лоши реплики си разменихме. Но това беше впоследствие. Нещо съвсем нормално, това се случва често в спорта. Извиних се на Христо, че по някакъв начин съм го провокирал, въпреки че според мен не беше така”, коментира ситуацията след мача Братоев. „От тук насетне некомпетентността на втория съдия е нормална за него. Той каза, че нищо не е чул и видял. Това ме ядоса най-много. Защото в България така сме свикнали - ни лук ял, ни лук мирисал. Това, което се случи ме мотивира. Мотивирало ме е винаги. Когато хората са срещу теб, обиждат те, псуват те. Това се случва рядко на волейболни мачове по света, но мен ме мотивират. Като един истински левскар, обичам да бия ЦСКА”, заяви още Георги Братоев. Така, темпераментният Братоев ще пропусне следващия мач с ЦСКА, тъй като това му е втори червен картон през сезона. След тази ситуация в игра за шампионите влезе Стоян Самунев, който направи ас за 23:21. Последва единична блокада на Николай Къртев срещу Тодор Костов и първата част бе решена. Във втория гейм ЦСКА имаше преднина от 16:14, когато гостите спечелиха разиграването и на сервис застана Георги Братоев. Той затрудни посрещането на „червените”, а „Нефтохимик” записа 6 поредни точки за 16:20. В края Георги Петров направи два поредни аса за бургазлии и тимът удвои аванса си. Третата част стартира равностойно до 6:6. След това шампионът усили надмощието си, а разликата стана 21:14. Реализатор за победата на „Нефтохимик” бе Николай Учиков с 20 точки (2 блокади). Георги Петров добави 12 точки (2 аса, 2 блокади) за успеха. За ЦСКА най-резултатен бе Венцислав Георгиев с 14 точки ( 1 блокада). Мач №3 от полуфиналните плейофни серии в Суперлигата между „Нефтохимик” и ЦСКА е в петък, 5 април, от 18,30 часа в зала „Младост”. Снимка: Венелина СТОЯНОВА