„Нефтохимик” подчини „Марица”

Футболистите на „Нефтохимик” постигнаха своята 20 победа в първенството на Югоизточната трета лига, след като подчиниха „Марица” /Пловдив/ в мач от XXV кръг. На стадион „Лазур” момчетата на старши треньора Диян Петков се наложиха с 4:2. Срещата започна с гол от съблекалнята за гостите от Пловдив. Още във 2-ра минута, след добра индивидуална акция Тодор Тимонов на празна врата подаде на Георги Георгиев и той откри резултата. Радостта на „Марица” не трая дълго, защото само след 9 минути „Нефтохимик” изравни. След добра многоходова атака, Деян Христов бе изведен сам срещу вратаря и безпроблемно го преодоля за 1:1. В 22-ра минута отново голмайсторът на „шейховете“ изведе отбора напред в резултата. Със силен плътен удар по диагонала Христов стреля към вратата на Илия Николов, който опита безуспешно да избие топката, но тя премина зад голлинията. Няколко минути по-късно Цветомир Цонков се разписа за 3:1, след като засече с глава ъглов удар на Цветан Филипов. При този резултат приключи първата част. След почивката двата отбора си размениха по още едно попадение. Деян Христов отбеляза хеттрик в 73-та минута, покачвайки на 4:1. Той завърши многоходова атака на тима и с изстрел от границата на пеналта преодоля вратаря на „Марица”. Три минути преди края на редовното време гостите намалиха до 4:2, възползвайки се от неразбирателство в защитата на „шейховете“. Следващата среща на „Нефтохимик” е тази неделя, когато тимът ще се изправи като гост срещу „Хасково”. „Шейховете” са лидери с 63 т., пред втория „Созопол” – 60 т. Снимка: Венелина СТОЯНОВА