„Акро Джъмп” стартира с шест отличия

Възпитаниците на клуб по спортна акробатика „Акро Джъмп” спечелиха шест златни медала от международния турнир в Ботевград. В първото за годината състезание бургаският отбор участва с два вида – тройка жени и двойка мъже. Носители на шест златни отличия станаха Никола Видов и Александър Клековкин. Трикратните републикански шампиони, с треньор Женя Станева и хореограф Галина Маджарова, се класираха на първо място в младша възрастова група 7-15 години. Те играха две комбинации - темпова и балансова, с които успяха да се класират за финали. След три успешно изиграни съчетания спечелиха турнира. Достойно в надпреварата се представиха съотборничките на медалистите - Катя Илиева, Гергана Георгиева и Никол Климкина. Състезателките са тройка жени едва от 9 месеца, съобщи треньорката в клуба Женя Станева, но въпреки краткия период от време заедно на квадрата са играли на ниво във възраст 11-16 г. Треньори на децата в СКА „Акро Джъмп” са Женя Станева, Мариела Кацикова, Богдан Терзиев и Ваня Чекичева. Хореограф на клуба е Галина Маджарова, към която треньори и състезатели изразяват огромната си благодарност. Акробатите от СКА „Акро Джъмп” продължават подготовката си в очакване на международния турнир „Acro Cup Burgas”, който ще се проведе от 8 до 12 май в спортна зала „Младост”. В надпреварата ще участват отбори от Великобритания, Полша, Гърция, Молдова и България. Състезанието се организира със съдействието на Българска федерация по спортна акробатика и Община Бургас.