„Нефтохимик” не успя срещу „Локо”

Локомотив Пловдив победи Нефтохимик с 2:1 в среща от 8 кръг на Първа лига. Старши треньорът на „железничарите” Илиан Илиев посвети победата в Бургас на починалия внезапно легендарен футболист на „черно-белите” Красимир Костов, който е бивш защитник на „Черноморец”. Пред около 1500 зрители двата тима започнаха предпазливо срещата и през първата част голови положения пред двамата вратари липсваха. Всичко най-интересно се случи след почивката. Първо в 60-та минута Марчев от гостите нацели напречната греда. След тази ситуация Локомотив успя да открие резултата. Дани Кики центрира от корнер, Марчев върна топката към Райнов и той на празна врата от 2-3 метра не сгреши. Голът смути домакините и Локомотив се възползва от това. В 70-та минута след груба грешка на Живко Хаджиев и Янко Георгиев, Димо Бакалов открадна топката и успя да направи резултата 0:2. До края на срещата Нефтохимик се опита да се върне в мача, но попадение падна чак в добавеното време, когато Венцислав Христов изпълни прекрасно пряк свободен удар и не остави шансове на Ясин Ел Харуби. За повече обаче нямаше време и така Нефтохимик записа шеста загуба от началото на първенството. „Второто полувреме допуснахме две грешки и закономерно получихме два гола. Поздравявам Локомотив за победата. Трябва да се изясним с футболистите, за да може да разберат какво искаме от тях на терена. Иначе поведението в дадени моменти ми допадна. Ние имаме да вършим много работа”, заяви треньорът на Нефтохимик Христо Янев след загубата. Той допълни: „Аз съм амбициозен човек и знам какво искам. Това е идеална възможност да покажа какви идеи имам в главата си. Моята работа е на терена. Питайте ръководството дали Херо ще поеме висок пост в клуба. Кметът и г-н Бошнаков ми дават всичко необходимо. Нашите изисквания не са малки, но те ни осигуряват всичко необходимо, тъй като искат да развиват футбола в Бургас”. Аз съм амбициозен човек и знам какво искам. Това е идеална възможност да покажа какви идеи имам в главата си. Моята работа е на терена. Питайте ръководството дали Херо ще поеме висок пост в клуба. Кметът и г-н Бошнаков ми дават всичко необходимо. Нашите изисквания не са малки, но те ни осигуряват всичко необходимо, тъй като искат да развиват футбола в Бургас. От тук насетне мислим за следващите седем дни. Усърдната работа, за да променим поведението си по време на мача и да постигнем резултат, който ни задоволява. Трябва да се борим, да работим. С всеки следващ ден искам да се вижда прогреса”. Нефтохимик” остава на 13-то място с 4 точки. Следващият мач бургазлии гостуват на Лудогорец. Срещата е идната неделя от 20:00 часа на „Лудогорец Арена“.