Появиха се предположения, че това може да са останки от разпаднал се сателит. <p style="font-weight: 400;">„Най-вероятно не е метеор. Прекалено бавно се движат тези светещи обекти, така че това е по-скоро разрушил се сателит. Те се намират над нас в обикновена орбита между 300 и 600 километра. Няма как да не очакваме подобни явления – развалени космически апарати. Ще дойде времето, в което ще се притесняваме и дали ще паднат в градовете”, заяви астрономът и директор на Националната астрономическа обсерватория „Рожен” доц. Никола Петров.</p> <p style="font-weight: 400;">Според данните на Европейската космическа агенция около планетата лети голям брой отломки и остатъци. „Космическият боклук около Земята е около 80 000 хил. елементи. Най-вероятно са между два и три пъти повече”, допълни астрономът и подчерта, че данните са разнопосочни.</p> /nova.bg/

Появиха се предположения, че това може да са останки от разпаднал се сателит.

„Най-вероятно не е метеор. Прекалено бавно се движат тези светещи обекти, така че това е по-скоро разрушил се сателит. Те се намират над нас в обикновена орбита между 300 и 600 километра. Няма как да не очакваме подобни явления – развалени космически апарати. Ще дойде времето, в което ще се притесняваме и дали ще паднат в градовете”, заяви астрономът и директор на Националната астрономическа обсерватория „Рожен” доц. Никола Петров.

Според данните на Европейската космическа агенция около планетата лети голям брой отломки и остатъци. „Космическият боклук около Земята е около 80 000 хил. елементи. Най-вероятно са между два и три пъти повече”, допълни астрономът и подчерта, че данните са разнопосочни.

/nova.bg/

Напиши коментар Коментари

Оставете коментар

Задължителните полета са маркирани със*

Loading...