Инициативата се реализира с дългогодишната подкрепа на издателство „Клет България“ и получава висока оценка от родители и учители

 

Община Бургас отпразнува 10 години от началото на своята безплатна програма за ранно чуждоезиково обучение по английски език, реализирана с дългогодишната подкрепа на издателство „Клет България“. От създаването ѝ досега в инициативата са участвали над 52 000 деца от първи клас, подготвителни групи и детски градини, които правят своите първи стъпки в езиковото обучение по модерен, достъпен и увлекателен начин. Според проучване[1], проведено от Центъра за подкрепа на личностното развитие – Бургас, резултатите са изключително позитивни – 83% от родителите споделят, че децата им проявяват активен интерес към обучението по английски език. 70% от анкетираните учители оценяват ефективността на програмата като много добра, а 20% като отлична.

Юбилеят беше отбелязан на 14.05. с вдъхновяващ концерт под надслова Play, Learn and Grow Together на откритата сцена „Охлюва“, който събра ученици, родители и преподаватели в празник на знанието и таланта. В продължение на десетилетие „Клет България“ е основен партньор на програмата, осигурявайки не само надеждни и съвременни образователни ресурси, но и експертна подкрепа чрез активно участие на свои автори и специалисти.

„Качественото образование в ранна възраст е основа за бъдещ успех. Затова за нас е важно да бъдем устойчив партньор в инициативи, които създават дългосрочна стойност. Програмата в Бургас е пример за такава добра практика – с ясна цел, последователност и реални резултати“ – сподели Владимир Колев, управител на издателство „Клет България“.

Програмата стартира официално през 2015 г., като първоначално в обучението по английски език са включени всички деца на 5 и 6 години от подготвителните групи в община Бургас. Една година по-късно тя разширява своите граници и става достъпна за всички ученици от първи клас в общината. Освен с интерактивно езиково обучение, образователната инициатива излиза и извън рамките на класната стая и насърчава децата да учат посредством преживяване с множество културни събития, състезания и лагери. За повишаване на квалификацията на учителите периодично се провеждат различни семинари и обучения, а за стимулирането на интереса и мотивацията на децата към изучаването на английски език допълнително допринасят съвременните интерактивни материали, които „Клет България“ предоставя. Те съдържат разнообразни упражнения, игри и задачи, които са съобразени с възрастта на децата, насърчават груповите дейности и превръщат обучението в истинско преживяване.

Дългосрочното партньорство на издателството с програмата за ранно чуждоезиково обучение в община Бургас е естествено продължение на неговата основна мисия да подкрепя всеки по пътя към знанието и да осигурява качествени образователни ресурси, които отговарят на нуждите на съвременното поколение.

[1]Проведени анкети от Центъра за подкрепа на личностното развитие – Бургас в периода от 26.02. до 04.03.2025 г. за удовлетвореността на учителите по английски език към ЦПЛР – Бургас от системата за обучение по английски език в подготвителните групи и първи клас и за удовлетвореността на родителите от обучението по английски език в подготвителните групи и първи клас от 06.03. до 22.03.2025 г.

 

Напиши коментар Коментари

Оставете коментар

Задължителните полета са маркирани със*

Loading...