„Прогресивна България“ предложи доктор Михаела Доцова за председател на 52 Народно събрание. Номинацията ѝ бе представена от Петър Витанов в пленарна зала, предаде репортер на БГНЕС.

От групата на „Възраждане“ предложиха адвокат Петър Петров за председател на парламента. Други предложения не бяха представени.

По-рано от парламентарната трибуна Тома Биков от ГЕРБ-СДС декларира, че парламентарната група ще подкрепи предложението на ПБ като първа политическа сила.

Веднага след направените предложения пленарна зала пристъпи към гласуване.

Д-р Михаела Доцова бе избрана за председател на парламента с мнозинство от 188 народни представители. Нямаше против, само 49 гласуваха с „въздържал се“ – от ПП-ДБ и от „Възраждане“.

За Петър Петров гласуваха единственото от ПГ на „Възраждане“ в лицето на техните 12 депутати.

„Днес повече от всякога България има нужда не само от устойчиво управление, но и от оздравяване на държавността“, заяви Доцова в първото си изказване от парламентарната трибуна.

Като пръв измежду равни тя отправи призив за връщане към правовата държава. Д-р Доцова даде заявка, че като председател ще отстоява достойнството на Народното събрание и качеството на законодателния процес. | БГНЕС

 

https://www.bgnes.bg/d-r-mihaela-docova-e-izbrana-za-predsedatel-na-52-narodno-sabranie

Напиши коментар Коментари

Оставете коментар

Задължителните полета са маркирани със*

Loading...