Изображение 1102052

Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника в Бургас откри своя нов STEM център, който ще осигури съвременна образователна среда за обучение, практически занимания и проектно-базирана работа в областта на природните науки, математиката и информационните технологии.

На официалната церемония присъстваха директорът на Дирекция „Образование и младежки политики“ в Община Бургас Катя Мишева, директорът на гимназията инж. Роза Желева, директори на бургаски училища, родители, учители и ученици.

Новите STEM кабинети са създадени като специализирана образователна среда, в която ще се провеждат учебни занятия, лабораторни упражнения и практически дейности по физика и астрономия, химия и опазване на околната среда, биология и здравно образование, математика и информационни технологии. Те ще дадат възможност на учениците да прилагат теоретичните знания в реална практическа среда, използвайки съвременни технологии, експериментални постановки и специализиран софтуер.

Кабинетите по „Математика и информатика“ са оборудвани с интерактивни дисплеи, преносими компютри, 3D принтер, 3D скенер, очила за виртуална реалност, камери със стерео микрофон и графични таблети. Лабораторията по природни науки разполага с лабораторна камина, цифрови и дигитални микроскопи, микроскопски камери, дигитална STEM лаборатория с вградени сензори, мобилни лаборатории и специализирани комплекти по биология, физика и химия, както и интерактивни дисплеи с мобилен стенд. Всяка от високотехнологичните свързани класни стаи е оборудвана с интерактивни дисплеи, интегрирани в система с плъзгащи врати, и преносими компютри.

В новия STEM център ще се реализират междупредметни уроци и интегрирани учебни дейности, които ще свързват природните науки, математиката и информационните технологии. Учителите ще прилагат проектно-базирано обучение, работа с данни, симулации и дигитално моделиране, а учениците ще разработват самостоятелни и екипни проекти, насочени към решаването на реални научни и технологични казуси.

Новата база ще се използва и за подготовка за състезания, участие в различни образователни инициативи и извънкласни дейности, като по този начин ще надгражда знанията и уменията, придобити в рамките на задължителната подготовка.

С откриването на STEM центъра Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника – Бургас прави още една важна стъпка към модернизирането на учебния процес и утвърждаването на иновативни методи на преподаване, които подготвят учениците за професиите на бъдещето.

Напиши коментар Коментари

Оставете коментар

Задължителните полета са маркирани със*

Loading...