В Global Innovation Challenge представители на различни държави работеха в многонационални екипи, за да разрешат належащ глобален проблем около устойчивостта на климата. Участваха 250 ученици, 16 от които от Националната търговско-банкова гимназия (НТБГ) и Частна професионална гимназия по банково дело, търговия и финанси. Четирима от нашите ученици влязоха във финалите, като Магдалина Боруджиева от XI в клас на НТБГ спечели първо място, а Александър Грънчаров от X а клас на частната гимназия по банково дело стана втори. Участниците бяха разпределени на случаен принцип в отбори и в деня на събитието работеха съвместно върху решение, което да представят на журито. Rapid Prototyping Challenge е предизвикателство за бързо създаване на прототипи беше състезание, което включваше многонационални смесени екипи от 8-10 ученици, на които беше даден проблем за решаване чрез създаване на прототип с ниска точност, чрез използване на материалите, предоставени на масите в изпитната зала. Всички отбори получиха един и същ проблем за решаване и подготвиха кратко представяне и отговаряха на въпроси и отговори от журито. В това състезание взе участие отбор от осем ученици от НТБГ и се представи отлично. В съревнованията участие взеха 270 учебни фирми от 160 училища от САЩ (16 щата), България, Румъния, Австрия, Германия, Албания, Бразилия, Индонезия. България беше представена от две учебни фирми на Националната търговско-банкова гимназия. Състезанията по бизнес бяха част от срещата на върха на младежкия бизнес в конгресния център Jacob Javits в Хъдсън Ярдс, в която се включиха 4 500 участници от различни държави.

В Global Innovation Challenge представители на различни държави работеха в многонационални екипи, за да разрешат належащ глобален проблем около устойчивостта на климата. Участваха 250 ученици, 16 от които от Националната търговско-банкова гимназия (НТБГ) и Частна професионална гимназия по банково дело, търговия и финанси. Четирима от нашите ученици влязоха във финалите, като Магдалина Боруджиева от XI в клас на НТБГ спечели първо място, а Александър Грънчаров от X а клас на частната гимназия по банково дело стана втори.

Участниците бяха разпределени на случаен принцип в отбори и в деня на събитието работеха съвместно върху решение, което да представят на журито.

Rapid Prototyping Challenge е предизвикателство за бързо създаване на прототипи беше състезание, което включваше многонационални смесени екипи от 8-10 ученици, на които беше даден проблем за решаване чрез създаване на прототип с ниска точност, чрез използване на материалите, предоставени на масите в изпитната зала. Всички отбори получиха един и същ проблем за решаване и подготвиха кратко представяне и отговаряха на въпроси и отговори от журито. В това състезание взе участие отбор от осем ученици от НТБГ и се представи отлично.

В съревнованията участие взеха 270 учебни фирми от 160 училища от САЩ (16 щата), България, Румъния, Австрия, Германия, Албания, Бразилия, Индонезия. България беше представена от две учебни фирми на Националната търговско-банкова гимназия. Състезанията по бизнес бяха част от срещата на върха на младежкия бизнес в конгресния център Jacob Javits в Хъдсън Ярдс, в която се включиха 4 500 участници от различни държави.

Напиши коментар Коментари

Оставете коментар

Задължителните полета са маркирани със*

Loading...