Елена Коларова, която е централен блокировач е в разширения списък от 30 имена на селекционера на България Лоренцо Мичели за участие в Лига на нациите – VNL.

Всичките, между които и Елена Коларова, която е продукт на школата на „Дея“ вече са картотекирани. Българките стартират в шестото издание на VNL с турнир в Анталия на 14 май. Нашите ще играят срещу Нидерландия, Италия, Франция и Япония.

Девойките старша възраст на „Дея Спорт“ пък се класираха за финалния турнир от Държавното първенство, който ще се проведе от 26 до 30 април в столичната зала „Христо Ботев“. Бургазлийки, с треньори Иван Енчев и Антон Петров, спечелиха по убедителен начин квалификационния турнир след 3 победи с по 3:0 гейма срещу „Миньор“-Перник, „Варна ДКС“ и „Хебър“. Домакин беше зала „Младост“.

Ето и 8-те отбора, които ще спорят за отличията на финалите в София: „Марица“- Пловдив, ЦСКА, „Левски“, ЦТВК, „Славия“, „Варна ДКС“, „Локомотив 1929 – Нидо и „Дея Спорт“.