УНСС в топ 3 на най-желаните университети в България

Университетът за национално и световно стопанство е в челната тройка на най-желаните висши учебни заведения в страната. След изтичането на срока за подаване на документи, става ясно, че 3-ма души ще се борят за едно място при класирането по специалности. Самото класиране ще стане ясно на 8-ми юли. От дирекция „Учебна дейност“ припомнят, че започват кандидатстудентските изпити и записвания за бакалаври. Първият изпит по Български език и литература ще се проведе на 2-ри юли от 9:00 часа. На 3-ти юли е изпитът по чужди езици (английски, немски, френски, испански и руски език). На 4-ти юли има два изпита – по история на България от 09:00 и по математика от 14:00. На следващия ден, 5 юли, също ще има два изпита – по география на България от 09:00 и събеседване по журналистика от 14:00. Кандидат-студентите трябва да се явят в определените сгради и зали не по-късно от 8:30 ч. (когато изпитът започва от 9:00 ч.) и не по-късно от 13:30 ч. (когато изпитът започва от 14:00 ч.) и задължително трябва да носят компютърната разпечатка с входящия номер и документ за самоличност (лична карта). Всички изпити ще бъдат проведени при стриктно спазване на противоепидемичните мерки. Кандидат-студентите със специални потребности разполагат с достъп до Тестовия център чрез подстъпи, рампи и асансьори и специализирани места за провеждане на изпити.

Видео

Коментари

You have no rights to post comments

НА КОЙ ВЯРВАТЕ ЗА КОНФЛИКТА МЕЖДУ РУСИЯ И УКРАЙНА?

Изберете един отговор!

Най-четени

Бургас отбелязва 1 декември – Световен ден за борба със СПИН

  • 30 Ное 2023
  • 110
За поредна година Бургас отбелязва 1 декември – Световен ден за борба със СПИН.

Бургас празнува Никулден с богата спортна програма, ще гостува олимпийската шампионка Стефани Кирякова

  • 30 Ное 2023
  • 116
Бургас ще празнува Никулден с изключително богата спортна програма. Първото мероприятие стартира още от петък и ще продължи до неделя. В зала „Амфибия“ на хотел „Аква“ ще се проведе международният Оупън турнир по шахмат „Бургас 2023“. Организатори са ШК “Бургас 64“ и ФМА „Булчесс“.

Интригуващият формат "Аз, драматургът" провокира младите пишещи в Бургас и страната

  • 30 Ное 2023
  • 122
Крайната дата за получаване на текстовете е 30-ти април, 2024 година. Интригуващият проект "Аз, драматургът" дава възможност на талантливите младежи в цялата страна да провокират вдъхновението си с авторска пиеса, която да бъде поставена на професионална сцена.Инициатор и организатор е театрална школа „Талантино“,подкрепена от Община Бургас .

Виенски блясък, изящни валсове и аристократична атмосфера с „Прилепът“ в четвъртък

  • 29 Ное 2023
  • 351
Празнична ще бъде атмосферата в залата на Бургаската опера – в четвъртък. Искрящото настроение – като пенливо шампанско от бала на Княз Орловски, е гарантирано на 30 ноември от 19 часа – със спектакъла на една от най‐обичаните оперети на Йохан Щраус‐син – "Прилепът".

Бургаските хора с увреждания с тържество за своя специален ден

  • 29 Ное 2023
  • 326
Бургаските хора с увреждания и потребители на социални услуги подготвят с помощта на Общината тържество за своя специален ден. Те ще се изявят с танци, песни, рецитации.