« септември 2023 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Най-добрият Интернет, Цифрова и IP телевизия в град Бургас от RN TV !!!

Вижте завладяващите истории на граждани на трети държави, намерили своя нов дом – Поморие, в специално създадени от Фондация „Проджекта“ три тематични клипа (трейлъри към филм)


FLAGMAN

В качеството на Бенефициент по проект BG65AMNP001-2.005-0002 „Заедно в борбата срещу предразсъдъците и стереотипите - заетост и предприемачество на ГТД“, финансиран по процедура BG65AMNP001-2.005 „Интеграция и законна миграция – мерки за прилагане на Плана за действие на ЕС за интеграция на граждани на трети страни“ по Фонд „Убежище, миграция и интеграция“, съфинансиран от Европейския съюз, съгласно договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ №: 812108-27/27.05.2019 г. с Отговорен орган - ДИРЕКЦИЯ „МЕЖДУНАРОДНИ ПРОЕКТИ”-МВР, от ФОНДАЦИЯ „ПРОДЖЕКТА“ бяха изработени четири аудио-визуални продукта (3 рекламни клипа и 1 филм) по историите и реализираните лични проекти за заетост, включително предприемачески инициативи на включилите се в проекта лица от целевата му група – граждани на трети държави (ГТД). Създадените продукти са част от резултатите от дейностите по проекта, адресиращи битуващите предразсъдъци и стереотипи сред приемащото българско общество спрямо представителите на целевата група чрез провеждане на национална кампания за повишаване осведомеността на приемащото общество относно ползите за него от интегрирането на ГТД.

Във филма по подходящ начин са пресъздадени и завладяващо представени историите, личните предприемачески инициативи и проекти за интеграция чрез заетост на осем лица от целевата група (ГТД) – идентифицирани като добри примери в резултат на над 36 месечната работа с лицата, включително успешно проведените в град Поморие девет тематични семинара и седем тематични практически семинара, насочени към подпомагане на предприемаческото начало. На базата на историите, изложени във филма, в три рекламни клипа под формата на трейлъри към него, тематично са обособени импровизираните истории на участници и обединяващото ги в личните им проекти за предприемачество и принос чрез вписване в българското общество.

Клип №1 най-общо е посветен на началото – изборът на България, мечтите и надеждите по пътя към установяване, интегриране и развитие в страната. В клип №2 историите на трите участнички са специално подбрани с идеята да се постави акцент върху ползите и приноса на ГТД към приемащото общество, конкретно в сферата на културата и изкуството на общностите, обогатяването чрез взаимен обмен в контекста на женското предприемачество като форма на интеграция, и развитието му в България, докато в клип №3 акцентът е поставен върху сферата на традиционната кулинария и сладкарството на общностите, и взаимното им обогатяване чрез обмен между представители на различните общества.

В случай, че така изложеното е пробудило вашия интерес, с цялото съдържание на трейлърите можете да се запознаете напълно безвъзмездно, чрез линковете по-долу.




Рекламен клип 1 - https://www.youtube.com/watch?v=KDA7FJsKKRo

Рекламен клип 2 - https://www.youtube.com/watch?v=9XaJJaOybUY

Рекламен клип 3 - https://www.youtube.com/watch?v=TrdEZrOPZt8

Тази публикация е реализирана с финансовата подкрепа на Фонд „Убежище, миграция и интеграция“, съфинансиран от Европейския съюз. Цялата отговорност за съдържанието на публикацията се носи от Фондация „Проджекта“ и при никакви обстоятелства не може да се приема, че тази публикация отразява официалното становище на Европейския съюз и Отговорния орган.

Видео

Коментари

You have no rights to post comments

НА КОЙ ВЯРВАТЕ ЗА КОНФЛИКТА МЕЖДУ РУСИЯ И УКРАЙНА?

Изберете един отговор!

Най-четени

12 клуба се включват в общинския „Спортен уикенд 2023“

  • 28 Сеп 2023
  • 188
И тази година тематичните уикенди в Бургас бяха повод за много емоции, събития и се радваха на огромен интерес от бургазлии и гости на града. Част от тях е и провеждането на традиционния спортен уикенд.

Бургас се включва в Европейската нощ на учените с предизвикателството на поколенията

  • 28 Сеп 2023
  • 164
Този петък, 29 септември, ще се състои 23-та Европейска нощ на учените в Бургас. Тя ще премине под мотото „Уменията и науката на бъдещето – предизвикателството на поколенията“.

В ОУ „Антон Страшимиров“ откриха нови спортни площадки по баскетбол, волейбол и футбол

  • 28 Сеп 2023
  • 158
В ОУ „Антон Страшимиров“ днес бяха официално открити чисто нови спортни площадки. Събитието се превърна в истински празник за ученици, учители, родители, бивши възпитаници на училището и спортни деятели.

Община Бургас ще отбележи Световния ден на сърцето с мащабна профилактична кампания

  • 27 Сеп 2023
  • 246
Община Бургас ще отбележи Световния ден на сърцето – 29 септември, с мащабна профилактична кампания, която ще се проведе на 28 септември, от 09.30 до 13.30 часа едновременно в няколко точки на града под мотото „Аз обичам сърцето си!“.

Третокласниците от училищата в ж.к. „Меден рудник“ се включиха във второто издание на програмата „Спорт за всяко бургаско дете“

  • 27 Сеп 2023
  • 212
Третокласници от четирите училища в ж.к. „Меден рудник“ – ОУ „Елин Пелин“, ОУ „Найден Геров“, СУ „Петко Росен“ и СУ „Константин Петканов“, дадоха старт днес на второто издание на програмата „Спорт за всяко бургаско дете“.