6-месечно бебе бе транспортирано с медицинския хеликоптер от Монтана до София
На сигнала, подаден към Координационната централа на Центъра за спешна медицинска помощ по въздуха (ЦСМПВ) се отзовава дежурният медицински екип д-р Вера Манолова и сестра Радослава Ангелова.
Първоначално бебето е настанено в МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ – Монтана, но след преценка на медицинските специалисти и с оглед естеството на състоянието, е подаден сигнал за необходимостта от преместване в друго лечебно заведение.
След проведена консултация с доц. д-р Богдан Младенов, началник на Клиника по детска анестезиология и интензивно лечение към УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ , екипът на Координационната централа към #ЦСМПВ разрешава и осъществява организацията за транспорта на малкия пациент до София.
Капитаните Велин Андреев и Здравко Илчев осъществяват полета между гр. Монтана и болнична вертолетната площадка на УМБАЛ „Света Екатерина“.
Екип на #УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ с детски реанимобил и в присъствието на доц. Младенов, поема бебето и го транспортира до спешната болница.
65 мисии са реализирани от екипите на Центъра за спешна медицинска помощ по въздуха от началото на годината.
Напиши коментар Коментари

Оставете коментар

Задължителните полета са маркирани със*

Loading...