Мащабното мероприятие се организира по инициатива на БКА – ИКО България, с председател световния шампион шихан Емил Костов, официален представител на Международната карате организация киокушинкайкан за България и Община Варна. По време на церемонията, Шихан Горай връчи официално 2-ри дан сертификати и колани на Сенпай Валентин Георгиев и Сенпай Янчо Несторов, едни от Основоположниците на Карате Киокушин в България. В двудневното Първенство взеха участие 695 състезатели от 21 държави. Националните състезатели бяха 97 от 10 клуба в страната, членове на Асоциацията, от които 21 бяха възпитаници на Световната ни шампионка на ката – Шихан Гергана Апостолова-Костова. Първият ден съревнованието започна с дисциплините ката и кумите за каратеки до 17 г. вкл., където Стратимир Стратиев завоюва ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА за бургаския клуб, при Младежи до 80 кг.. От останалите му съотборници призьор този ден бе и Любомир Янев, който се класира 4-ти на дисциплина ката при юноши младша възраст. Вторият ден Европейското първенство продължи с дивизиите Мъже и Жени, където възпитаника на СКК “КИОКУШИН СПИРИТ“ - Евгений Прудников защити своята ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА при Мъже 35-44 г. в категория над 85 кг.. На дисциплина ката, отново при мъже, Валентин Желев се класира на 4-то място. Вторият ден отборът на БКА – ИКО България извоюва още една ШАМПИОНСКА и една ВИЦЕШАМПИОНСКА ТИТЛИ при мъжете - на Александър Стоименов и на Богомил Костов, чиито успех има голяма вероятност да им спечели квота за Световното първенство на категории в Япония догодина. По време на мероприятието шихан Кацухито Горай проведе съдийски и технически семинар, в които взеха участие над 80 ИКО членове.

Мащабното мероприятие се организира по инициатива на БКА – ИКО България, с председател световния шампион шихан Емил Костов, официален представител на Международната карате организация киокушинкайкан за България и Община Варна.

По време на церемонията, Шихан Горай връчи официално 2-ри дан сертификати и колани на Сенпай Валентин Георгиев и Сенпай Янчо Несторов, едни от Основоположниците на Карате Киокушин в България. В двудневното Първенство взеха участие 695 състезатели от 21 държави.

Националните състезатели бяха 97 от 10 клуба в страната, членове на Асоциацията, от които 21 бяха възпитаници на Световната ни шампионка на ката – Шихан Гергана Апостолова-Костова.

Първият ден съревнованието започна с дисциплините ката и кумите за каратеки до 17 г. вкл., където Стратимир Стратиев завоюва ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА за бургаския клуб, при Младежи до 80 кг.. От останалите му съотборници призьор този ден бе и Любомир Янев, който се класира 4-ти на дисциплина ката при юноши младша възраст.

Вторият ден Европейското първенство продължи с дивизиите Мъже и Жени, където възпитаника на СКК “КИОКУШИН СПИРИТ“ – Евгений Прудников защити своята ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА при Мъже 35-44 г. в категория над 85 кг.. На дисциплина ката, отново при мъже, Валентин Желев се класира на 4-то място.

Вторият ден отборът на БКА – ИКО България извоюва още една ШАМПИОНСКА и една ВИЦЕШАМПИОНСКА ТИТЛИ при мъжете – на Александър Стоименов и на Богомил Костов, чиито успех има голяма вероятност да им спечели квота за Световното първенство на категории в Япония догодина.

По време на мероприятието шихан Кацухито Горай проведе съдийски и технически семинар, в които взеха участие над 80 ИКО членове.