Общата стойност на задържаният наркотик възлиза на 206 560 лева

Полицейската акция е реализирана на 3 август след получен сигнал за възникнал пожар в автосервиз на ТИР паркинг на пътя Хасково – с. Клокотница.  Изпратените на място огнеборци заварили собственика, който се опитвал да гаси с пожарогасител. След пълното овладявяне на огъня, на двата етажа в автосервиза  полицейският екип разкрил наличието на добре оборудвана наркооранжерия –  палатки със засадени в саксии конопени растения с различна височина, система за капково напояване, въздухоотводни, климатични и вентилационни уреди. Открити са и множество торове, препарати, стоманени бутилки с въглероден диоксид, машини за вакуумиране, електрически гриндери, вентилатори и преносими сушилни за растения.

Полицейските служители намерили в помещението и 1669 растения от рода на конопа и килограм марихуана. Общата стойност на наркотика възлиза на 206 560 лева.

Задържан е собственикът на обекта – 56 годишен софиянец. Образувано е досъдебно производство. След доклад на материалите пред прокуратурата, мъжът е с обвинение и мярка „задържане под стража“ до 72 часа. Предстои Окръжната прокуратура в Хасково да внесе искане в съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия. Обектът се охранява от полицейски служители, работата по разследването продължава.

Напиши коментар Коментари

Оставете коментар

Задължителните полета са маркирани със*

Loading...